RAJD GÓRSKI

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego
na górskich szlakach Niepodległości

W dniu 22.09.2018 r. odbył sie 39 Rajd Górski na szlakach Beskidu Żywieckiego, z metą w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Rajczy - Nickulinie.
Cel rajdu to popularyzacja turystyki górskiej i krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę. Opiekunami tegorocznego rajdu byli: B. Banach, B. Czyż, I. Sznapka oraz M. Wilczyński. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Gminie Ornotowice okazał się najliczniejszą grupą wśród wszystkich drużyn powiatu mikołowskiego. Za najliczniejszy udział szkoła otrzymała puchar, dyplom oraz nagrodę książkową za najlepiej wyposażoną drużynę w niezbędnik turysty. Podczas rajdu uczniowie ZSP wzięli udział w licznych konkursach premiowanych nagrodami.

• I miejsce w konkursie wiedzy geograficzno - turystycznej zajął Dominik Szolc z kl.VIII b
  • II miejsce w konkursie ruletka zajął Paweł Szala z kl. III a gimnazjum
  • II miejsce w konkursie rzut lotkami zajęła Anna Działkowska z kl. VIII b.
  • Owacjami na stojąco zostały nagrodzone Anna i Dominika Działkowskie za wykonanie piosenki pt:" Głęboka studzienka". Każdy z uczestników rajdu otrzymał znaczek rajdowy, potwierdzenie punktów do GOT oraz potwierdzenie udziału w rajdzie okolicznościową pieczątką.
    W czasie rajdu wszystkim uczestnikom dopisywał świetny humor, dobra zabawa i niespożyta ilość energii. 39 Rajd Górski uważamy za udany i pełen wrażeń.

Opracowała: Iwona Sznapka
    Fotografia: Izabela Dobisz