SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Z inicjatywy Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Gizeli Siedlaczek nasza Szkoła Podstawowa zgłosiła chęć udziału w ogólnopolskim systemowym projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej, realizowanym w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.

Jednak chęci to nie wszystko, nasza placówka musiała przejść drogę rekrutacji, no i udało się. Do udziału w projekcie zostało wybranych 1034 placówek szkolnych i przedszkolnych, w tym i nasza. Szkoła podpisała porozumienie i zadeklarowała gotowość wzmacniania współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli.

Przystąpienie do projektu oznaczało również udział dwójki uczniów, dwójki rodziców i dwójki nauczycieli w spotkaniach warsztatowych, podczas których trenerzy, specjaliści ds. współpracy, przygotowali przedstawicieli szkoły do pogłębienia i wdrożenia nowych sposobów integrowania społeczności szkolnej. Nasza szóstka reprezentantów przeprowadziła także spotkania warsztatowe na terenie szkoły. Warto dodać, że to sami uczniowie, rodzice i nauczyciele przeprowadzili takie warsztaty, a wnioski, które wypłynęły są już częściowo wprowadzane w życie szkoły, a szczegółowo opracowane i wdrożone będą od września 2014 roku.

Mamy nadzieję, że współpraca między uczniami, rodzicami i nauczycielami, która dotychczas przebiegała dobrze, przyniesie jeszcze lepsze rezultaty i wszyscy będziemy odczuwać pozytywny klimat społeczny w szkole, angażując jak największą liczbę uczniów i rodziców w różnych obszarach jej funkcjonowania.