EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Języki to nasza siła! Pod takim właśnie hasłem odbywa się tegoroczna edycja Europejskiego Dnia Języków. Celem inicjatywy jest ukazywanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Z tej okazji dnia 28 września naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. Czerwone Kapturki przygotowane przez klasę 6b. W czasie przedstawienia uczniowie mogli się dowiedzieć, dlaczego warto uczyć się języków obcych. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków odbyły się również konkursy językowe.

Dnia 26.09.2016 odbył się konkurs Mistrz Ortografii Języka Angielskiego dla klas V i VI zorganizowany przez p. Justynę Szmajduch. Wyniki konkursu:

Miejsce I: Paweł Szafraniec VI a
Miejsce II : Marlena Smerczek VI b
Miejsce III: Magdalena Szpik VI a

Dnia 30.09.2016 odbył się konkurs Mistrz Języka Angielskiego przeprowadzony przez p. Agnieszkę Paruzel. Wyniki konkursu:

klasy IV: Max Biskup IV a
klasy V: Julia Siedlaczek V b
klasy VI: Marlena Smerczek VI b

Poza tym w ramach obchodów Europejskiego Dnia języków w klasach młodszych dzieci wykonały flagi różnych państw europejskich. Uczniowie uczący się języka niemieckiego wykonali plakaty związane z Niemcami.