DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października br. był szczególnym dniem nie tylko dla nauczycieli i pracowników oświaty. Przede wszystkim był wyjątkowym dniem, ponieważ uczniowie klas pierwszych składali uroczyste ślubowanie. Zanim jednak pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Gizela Siedlaczek położyła symboliczny ołówek na ramieniu pierwszoklasistów, pasując ich na ucznia naszej szkoły, swoje ślubowanie musieli złożyć również ich rodzice, przysięgając, że zrobią wszystko co w ich mocy dla dobra swoich dzieci.

Pasowanie na ucznia poprzedziło wystąpienie pani dyrektor oraz zaproszonych gości, którzy składali podziękowania z okazji dorocznego święta popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. W dalszej części obchodów odbyła się część artystyczna - występ uczniów klas szóstych przygotowany pod kierunkiem wychowawców, na który składały się wierszyki i piosenki o postaciach i wydarzeniach charakterystycznych prawdopodobnie dla każdej klasy.