MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI

W dniu 27 października 2016r. dwadzieścioro uczniów i uczennic naszej szkoły uczestniczyło w 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. W czasie Targów nasi podopieczni mieli okazję nie tylko zapoznać się z nowościami wydawniczymi, ale również poznać autorów książek dla dzieci i młodzieży, a wśród nich debiutującą na rynku młodą pisarkę Klaudię Potysz, absolwentkę I L.O. im. Powstańców Śląskich w Rybniku, a obecnie studentkę Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej powieść inspirowana „Władcą pierścieni” J.R.R. Tolkiena pt. „Żądza dusz” będzie możliwa do wypożyczenia w naszej szkolnej bibliotece już w najbliższym czasie. Uczniowie uczestniczyli także w spotkaniu autorskim z panem Jerzym Buczyńskim, pochodzącym z Rydułtów – autorem powieści o tematyce śląskiej. Ponadto mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, warsztatach oraz mogli wzbogacić własną domową biblioteczkę o nowe pozycje literackie.

20. Międzynarodowe Targi Książki były również doskonałą okazją do poszerzenia zbiorów szkolnej biblioteki. Na jej póki trafiły bowiem: najgorętszy tytuł października mianowicie „Harry Potter i przeklęte dziecko” pióra J.K. Rowling oraz literatura dla najmłodszych z Detektywem Łodygą w roli głównej. Zbiory biblioteczne został również wzbogacone o literaturę z zakresu historii i przyrody. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Danuta Jasielczuk i Agnieszka Bugla.