GODZINA KODOWANIA

W ramach inicjatywy „Godzina Kodowania” zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice szereg zajęć dla uczniów i dzieci z przedszkola promujących edukację informatyczną. Wbrew nazwie, uczestniczyć w wydarzeniu można przez cały rok. Przez ostatni tydzień grupa wolontariuszy z klas czwartych, pomagała prowadzić zajęcia dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Uczniowie ci uczęszczają na zajęcia kółka informatycznego prowadzonego przez panią Bożenę Kubica i od września zagłębiają tajniki kodowania.

Dzieci z przedszkola zapoznały się z robotami Ozobot oraz zestawem MakeyMakey. Uczyły się również podstaw programowania w programach Kodable i Foos. Uczniowie klas starszych ćwiczyli kodowanie poprzez CodeMonkey, Foos i Code Combat. Chętni mieli możliwość wzięcia udziału w zabawie polegającej na odnajdywaniu na terenie szkoły zadań ukrytych w kodach QR. Wszystkie dostępne aplikacje znajdują się na stronie www.godzinakodowania.pl.

Wszyscy uczestnicy „Godziny kodowania” przesyłają świąteczne życzenia zakodowane w kodzie QR: