DEUTSCH-LAND - WĘDRÓWKA PO LANDACH

W dniu 22 lutego troje uczniów z naszej szkoły uczących się języka niemieckiego, jako języka mniejszości, miało okazję gościnnie uczestniczyć w projekcie „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach”. Celem tego projektu jest promowanie kultury, historii i obyczajów poszczególnych „landów” Niemiec.

Organizatorem i pomysłodawcą tego projektu jest Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddziału Katowice, pani mgr Małgorzata Bubik. Warsztaty odbywały się w gimnazjum nr 2 im. Jerzego Kukuczki w Mikołowie, a prowadziła je pani Mariola Szendzielorz.

Podczas warsztatów Klaudia Porwolik, Mariola Zajusz i Dominik Szolc zapoznali się z landem Badenia-Wirtembergia, brali udział w grach i zabawach związanych z kulturą tego landu, przeszli krótki kurs języka szwabskiego i mieli także okazję skosztować smakołyku wywodzącego się z tego rejonu – tortu szwarcwaldzkiego. Następnie drużyny przystąpiły do zadań mających na celu odtworzenie zaprezentowanego materiału. Były to różnego rodzaju puzzle, odnajdywanie nazw oraz sporządzenie szybkiego kolażu.

Bardzo dziękujemy organizatorom za umożliwienie naszym uczniom udziału w projekcie oraz za świetną zabawę.