POLOWANIE NA PISANKI Z OZOBOTEM

W przedświątecznym nastroju uczniowie klas I-III oraz przedszkolacy brali udział w zajęciach z wykorzystaniem robotów Ozobot. Dzieci nie tylko poszerzały swoje wiadomości na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, ale również tworzyły kody w postaci sekwencji kolorów, pracowały nad orientacją przestrzenną, rozwijały umiejętności strategicznego myślenia. Pierwsze zadanie polegało na „pomalowanie pisanki” - należało zamalować białe linie wybranymi przez siebie kolorami flamastrów i zobaczyć jak Ozobot podąża po nich. Drugim zadaniem było tak zaprogramować Ozobota, aby odnalazł jak najwięcej pisanek nim skończy się czas. Na zajęciach okazało się, że najlepsza nauka to ta przez zabawę. Zaangażowanie dzieci było ogromne. Zajęcia prowadziła pani Bożena Kubica. Na zajęciach wykorzystano materiały dostarczone przez firmę Edu-Sense.