NOC MITOLOGICZNA

Z 9 na 10 czerwca w naszej szkole odbyła się piąta edycja nocki tematycznej. Tym razem motywem przewodnim była mitologia grecka. Jak co roku, do szkolnych rywalizacji przystąpiły cztery pięcioosobowe drużyny, reprezentujące główne postacie czczone przez mieszkańców Hellady tj. Demeter, Zeus, Hades oraz Posejdon. Nad każdym teamem opiekę sprawowali wybrani nauczyciele, odpowiednio: pani Justyna Podbielska-Smolorz, pani Agnieszka Bugla, pani Katarzyna Szendzielorz oraz pan Grzegorz Zuber. W czasie rozgrywek uczniowie zbierali punkty zwycięstwa w postaci wizerunków swoich poddanych, które po zsumowaniu wyłoniły triumfatorów. Nad całością szkolnych rozgrywek czuwał nie kto inny, tylko Afrodyta którą godnie reprezentowała pani Agnieszka Paruzel. Gościnnie przybył także pan Paweł Bednarczyk, który przygotował dla uczniów mini geocaching na terenie obejścia naszej szkoły. Zadania oparte na deszyfrowaniu informacji zapisanych przy użyciu rozmaitych kodów oraz szukanie świetnie zamaskowanych skrytek były dla uczniów nie lada wyzwaniem.

W czasie prowadzonych rozgrywek uczniowie nie tylko musieli wykazać się sprytem i spostrzegawczością, ale również wiedzą dotyczącą bohaterów mitologii oraz mitologicznej frazeologii, a także wykorzystać swoje talenty plastyczne tworząc między innymi maski przedstawiające twarz reprezentowanego bóstwa oraz wymyślając własnego mitologicznego herosa. W pracowni Dedala konstruowali skrzydła, na których Ikar wzbił się w powietrze lub makietę labiryntu Minotaura, a w kuźni Hefajstosa wykuwali rydwan dla boga słońca Heliosa lub zbroję dla bogini wojny - Ateny. Nie obyło się również bez wykonania 12 prac Herkulesa, kiedy to naszym podopiecznym przyszło w udziale sprawdzić swoich sił w ćwiczeniach gimnastycznych.

Punkty zwycięstwa zbierano również w czasie konkursu kulinarnego, kiedy to spośród przyniesionych przez uczniów potraw wyłoniono najlepsze w trzech kategoriach: najsmaczniejsza, najbardziej pracochłonna i najbardziej pomysłowa. Tym razem na stołach królowały sałatki greckie, pizzę przypominającą górę Olimp czy owocowe szaszłyki będące symbolem płodów ziemi uzyskanych dzięki łaskawości Demeter. Po zakończeniu konkurencji i zsumowaniu punktów zwycięzcami okazali się członkowie drużyny bogini urodzaju. W nagrodę za zdrową rywalizację i świetną zabawę najwytrwalsi mogli zobaczyć film pt. „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna”. Na zakończenie odbyło się wręczanie dyplomów i upominków.