WYCIECZKA NA GÓRĘ ŻAR

8 czerwca 2017r. uczniowie klas V uczestniczyli w wycieczce na Górę Żar. Oprócz wspaniałych widoków na uczniów czekały atrakcje w postaci przejazdu kolejką szynową, zjazdu zjeżdżalnią pontonową oraz saneczkową.

Jednak prawdziwym wyzwaniem okazało się przejście najtrudniejszej trasy parku linowego. Po szkoleniu teoretycznym i praktycznym uczniowie zmierzyli się z trasą z 11 przeszkodami zawieszonymi na wysokości 5 do 20 metrów, m.in. beczkami, wrakiem syrenki czy tyrolskim zjazdem. Dla wielu dzieci była to walka ze swymi słabościami i kończyły zadanie bardzo szczęśliwe oraz dumne z siebie.

Nie był to jednak koniec atrakcji - na uczestników czekała jeszcze gra terenowa. U podnóża Góry Żar zostały ukryte zadania, które uczniowie musieli odnaleźć za pomocą punktów na mapie, a potem rozwiązać. Nauczyli się przy tym wiązać węzły, orientować mapę, współpracować w grupie oraz myśleć logicznie i strategicznie.