DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu odbyły się dwie uroczyste akademie. Pierwsza z nich połączona była z pasowaniem pierwszoklasistów i wychowanków najstarszych grup przedszkolnych na ucznia i przedszkolaka. Pasowanie przedszkolaków poprzedzone było uroczystymi występami, podczas których nasi przyszli przedszkolacy wykazali się umiejętnością pięknego recytowania wierszy oraz śpiewania. Po tym programie artystycznym nastąpiło uroczyste ślubowaniem i pasowanie na przedszkolaka. Natomiast uczniowie klas pierwszych przed pasowaniem wykazali się wiedzą na temat obowiązków szkolnych, bezpieczeństwa ruchu drogowego, zachowania pierwszoklasisty, jak również znajomością symboli narodowych oraz umiejętnością pięknego śpiewania. Otrzymali również dary na poczet rozpoczęcia nauki w szkole, którymi były: dar życzliwości, dar mądrości oraz dar pracowitości. Następnie przystąpili do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Wszystkim pasowanym przedszkolakom i uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce. Podczas tej akademii Pani Dyrektor Gizela Siedlaczek podziękowała również Pani Justynie Ostałowskiej za pracę i zaangażowanie w życie naszej szkoły, poprzez wieloletnie pełnienie funkcji Przewodniczącej Rady Rodziców.

Druga uroczysta akademia była akademią główną, w której wzięli udział nauczyciele, pracownicy, zaproszeni goście oraz uczniowie klas VII i gimnazjum. Przygotowany na tę okazję program artystyczny miał formę gali zatytułowanej „Sowy 2017”, podczas której wręczane zostały, przygotowane specjalnie na tę uroczystość, medale w dziesięciu różnych kategoriach. O przyznaniu nagrody decydowali uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjum, którzy wcześniej wypełnili ankietę typując nauczycieli do poszczególnych kategorii.

Pierwszą z nich była kategoria „Najbardziej lubiany nauczyciel”. Medal sowy powędrował w ręce pani Iwony Sznapki. W kategorii „Najbardziej sprawiedliwy nauczyciel” uhonorowana została pani Gabriela Smorz. W trzeciej kategorii „Zawsze uśmiechnięty” nagrodzono panią Irenę Adamczyk. Z kolei sowę w kategorii „Zawsze dotrzymuje słowa” otrzymała pani Agnieszka Paruzel. W opinii uczniów „Zawsze modnie ubrana” okazał się pani Katarzyna Chrapiec. Kolejna siódma sowa w kategorii „Przyjaciel uczniów” trafiła do pani Agnieszki Bugli. Nauczycielem, który „żartuje na lekcji”, okazał się pan Piotr Gorzawski. Za „najbardziej pomysłowego nauczyciela” uznano pana Marcina Wilczyńskiego, a „lubiącego zaskakiwać w czasie lekcji” - pana Pawła Bednarczyka. Ostatnia sowa w kategorii „Najbardziej wyrozumiały nauczyciel” należała do pana Grzegorza Zubra. Szczególne wyróżnienie za całokształt pracy pedagogicznej uczniowie przyznali Dyrekcji szkoły: pani Gizeli Siedlaczek, pani Bożenie Kubicy i panu Wojciechowi Hoszek.

Jak na galę przystało medale wręczały osobistości z świata muzyki, filmu i mas mediów m.in. ojciec Mateusz, Magda Gessler, Michał Wiśniewski, Kuba Wojewódzki, Margaret, Grzegorz Markowski, Brooke Logan z „Mody na sukces”, Harry Potter, Mariolka z kabaretu Paranienormalni, Piotr Żyła oraz Sąsiedzi. Program artystyczny przygotowały klasy VIa, VIb, Va wraz z wychowawczyniami: panią Justyną Podbielską- Smolorz, Agnieszką Paruzel i Agnieszką Buglą. O oprawę muzyczną zadbała pani Ewa Czyżyk i prowadzony przez nią szkolny zespół wokalny.

W tym dniu oprócz nagród przyznanych przez uczniów naszej szkoły: „Sowy 2017”, nauczyciele również otrzymali nagrody przyznane przez Wójta Gminy Ornontowice oraz nagrody przyznane przez Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.