ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ

Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w projekcie Fundacji Orange oraz Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania „Zaprogramuj Przyszłość”. Projekt jest realizowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

Od października nauczyciele klas I-III oraz nauczyciele informatyki zostali objęci szkoleniem przygotowującym do prowadzenia zajęć z programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce. W ramach projektu nauczyciele prowadzą dodatkowe zajęcia dla uczniów. Będą one realizowane do końca czerwca.

Szkoła otrzymała również atrakcyjne zestawy do prowadzenia zajęć, między innymi: zestawy robotów Dash i Dot, matę edukacyjną z wyposażeniem, tablety, zestaw MakeyMakey.