slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

Aktywne Przerwy

Zapraszamy do obejrzenia filmu na konkurs "Aktywna Przerwa" organizowany przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny i Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Przedszkole - Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku, na który czekają zarówno młodsze, jak i starsze przedszkolaki.
W Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Do naszego przedszkola przybyli wspaniali goście - Pan Wójt Marcin Kotyczka oraz jego zastępca Pan Dariusz Spyra, którzy uświetnili nasz udział w IX Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu". Pod okiem naszych gości oraz Dyrekcji placówki wszystkie dzieci pokonały zamierzony dystans i z wielkim uśmiechem wbiegły na metę. Każdemu wręczony został medal. Na koniec uroczystości sportowej wszystkie dzieci otrzymały serdeczne życzenia od naszych gości oraz pani Dyrektor, a także prezent - nowe zabawki, które będą mogły wykorzystać podczas letnich zabaw w przedszkolnych piaskownicach.

Następnie Pan Wójt wraz z dziećmi odwiedził nasz plac zabaw "Ogródkowo", na którym zamontowane zostały nowe urządzenia.
Później na przedszkolaków czekała jeszcze jedna niespodzianka - przepyszne lody.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi oraz jego Zastępcy za odwiedziny, piękne prezenty dla naszych przedszkolaków oraz życzenia.

W trakcie pobytu Pan Wójt odwiedził nowo wyremontowaną i wyposażoną salę przedszkolną. W związku z stworzeniem jak najlepszych warunków do integracji dzieci polsko – ukraińskich oraz ich wszechstronnego rozwoju utworzono salą integracyjną - „Razem raźniej”. Nowa sala została wyposażona w wysokiej klasy sprzęt multimedialny, meble oraz środki dydaktyczne. W sali ma swoje miejsce kącik polsko – ukraiński wyposażony w materiały dydaktyczne w j. ukraińskim, przedszkolny słowniczek polsko – ukraiński oraz plakat z ilustracjami służący do komunikacji niewerbalnej. Nowa sala jest bardzo funkcjonalna i dobrze zaaranżowana. Została podzielona na strefy tematyczne m.in; strefa edukacyjna, ruchowa, zabaw oraz konstruowania. Ulubionym przez dzieci miejscem w sali jest drewniany domek, w którym mogą odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć. Na zadane pytanie przez Panią Dyrektor „Co Wam się najbardziej podoba w nowej sali”?, dzieci z ogromną radością odpowiedziały: „Wszystko”. Następnie dzieci wraz z wychowawcą p. Marzeną Rożek podziękowały za wszystkie atrakcje dnia, a zwłaszcza za nową salę. Pan Wójt i Pani Dyrektor złożyli dzieciom życzenia z okazji ich święta, życząc, uśmiechu, wspaniałej i bezpiecznej zabawy, dobrego samopoczucia i radości w czasie pobytu w nowej sali.

Przedszkole - Festyn Rodzinny

Dnia 31 maja br. w pięknym otoczeniu przyrody na terenie Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice odbył się Festyn Rodzinny. Zorganizowany został przez Radę Rodziców przy udziale nauczycieli przedszkola. Na tę wyjątkową imprezę tłumnie przybyły dzieci wraz ze swoimi rodzinami. Atrakcji było mnóstwo. W kąciku plastycznym dzieci mogły stworzyć własnoręcznie wykonane rysunki dla mamy i taty oraz malować na streczu. Nie obyło się również bez licytacji, loterii, fotobudki, tatuaży, malowania twarzy, zabaw z animatorem oraz balonów, na które dzieci przyklejały pokolorowane przez siebie naklejki patrona naszego przedszkola - Kubusia Puchatka. Dzieci mogły bawić się w kąciku sensorycznym oraz puszczać bańki mydlane. Dla spragnionych była m.in. wata cukrowa, lemoniada, przepyszne ciasta, ciasteczka i muffinki upieczone przez rodziców przedszkolaków. Dużym powodzeniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie. Dzieci mogły korzystać również z naszego nowo zmodernizowanego placu zabaw "Ogródkowo". Festyn był okazją do wspólnej zabawy oraz integracji społeczności przedszkolnej. Zapewnił on rozrywkę dla dzieci i ich rodzin.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców naszego przedszkola za ogromne zaangażowanie oraz zorganizowanie Festynu Rodzinnego.

Przedszkole - odwiedziny Urzędu Gminy

Dnia 27 maja przypada Święto Samorządowca. Z tej okazji najstarsze grupy przedszkolne, tj. "Jeżyki", "Misie", "Gwiazdki" wybrały się do pobliskiego Urzędu Gminy w Ornontowicach. Wszyscy zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią Sekretarz Gminy - Justynę Sitek-Goj oraz Panią Aleksandrę Szołtysek - Zastępcę Naczelnika Wydziału Organizacyjnego, które opowiedziały nam o swojej pracy. Następnie dzieci udały się do poszczególnych biur w Urzędzie, gdzie mogły wręczyć własnoręcznie wykonane laurki. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał upominek.
Dziękujemy wszystkim pracownikom samorządowym za Waszą pracę dla dobra mieszkańców naszej Gminy.

Wyniki Konkursu Kangur Matematyczny

Plakat z napisem wyniki konkursu

16 marca 2023r. 25 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
Wyróżnienie za najwyższy wynik w poszczególnych kategoriach otrzymali:
Kategoria Maluch: Konrad Szostak – klasa 3
Kategoria Kadet: Rudra Locke – klasa 7, Wojciech Dydo – klasa 8, Adam Gendarz – klasa 8.
Gratulujemy sukcesu nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Zdjęcia do artykułu

Przedszkole - Alpaki

Dnia 25 maja br. grupy przedszkolne 4-latków, tj. "Nutki", "Motylki" i "Biedronki" odwiedziły dwie alpaki: Tytan i Szafirek z "Doliny Alpak". Podczas spotkania z ww. zwierzętami dzieci poznały charakterystyczne ich cechy, dowiedziały się gdzie mieszkają i co jedzą oraz poznały zasady bezpiecznego zachowania się przy zwierzętach. Przedszkolaki zobaczyły również kimono wykonane z alpaczego runa. Każdy uczestnik spotkania miał okazję pogłaskać alpaki oraz karmić je marchewką.
Dzieci były zachwycone futrzanymi gośćmi. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały puzzle z alpaką oraz runo do pracy plastycznej, którą od razu chętnie wykonali.

Przedszkole - Dzień Pszczoły

20 maja obchodzimy "Światowy Dzień Pszczoły". Grupa przedszkolna "Rybki" postanowiła go świętować. Dzieci dowiedziały się, dlaczego te małe owady są takie ważne i pożyteczne dla naszego świata. Ponadto przedszkolaki poznały mieszkanie pszczółek. W ramach zajęć matematycznych dzieci liczyły ule oraz ich mieszkańców. Na zakończenie wykonaliśmy wspólnymi siłami plaster miodu i rój pszczół. Był to naprawdę udany dzień!

Przedszkole - odwiedziny lekarza

18 maja br. grupy przedszkole "Biedronki", "Motylki" i "Nutki" uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez lekarza. Pani doktor opowiedziała o różnych specjalizacjach w tym zawodzie. Zaprezentowała dzieciom przyrządy potrzebne do wykonania badania oraz pokazała zdjęcia RTG. Przedszkolakom został także przypomniany numer alarmowy oraz sposób zawiadomienia pogotowia ratunkowego o danym incydencie.
Serdecznie dziękujemy Pani Natalii za odwiedziny w naszym przedszkolu oraz otrzymane przez dzieci upominki.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło Polski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer