slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

RADA MŁODZIEŻOWA

Rada Uczniowska w porozumieniu
z Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Gminie Ornontowice
ustaliła dni wolne od pytania i kartkówek
w roku szkolnym 2015/2016,
dla wszystkich uczniów klas I – VI.
W tych dniach odbywają się tylko zapowiedziane sprawdziany.

W załączeniu harmonogram powyższych dni oraz terminy i nazwy inicjatyw uczniowskich, które będą przeprowadzone w tym roku szkolnym.

CZARY - MARY, HOKUS, POKUS...

Dnia 06.10.2015r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – prawdziwy artysta iluzji.

Wyprawa do tajemniczego, nieco bajkowego świata dostarczyła dzieciom ze wszystkich grup naszego przedszkola sporo satysfakcji, wiele humoru i radości. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu. Uczyły się koncentracji uwagi, spostrzegawczości a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie i wykonywali różnymi rekwizytami zręcznościowe sztuczki.
Spektakl iluzjonistyczny został opłacony z funduszy Rady Rodziców.

PRZEDSTAWIENIE W PRZEDSZKOLU

Dnia 30.09.2015r. nasze przedszkole odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół nr 1 Specjalnych w Mikołowie – Borowa Wieś. Klasa najmłodsza zaprezentowała przedstawienie „Czerwony Kapturek” oraz tańce, które zintegrowały wszystkich obecnych dzieci. Występ ten mogli podziwiać dzieci z grupy „Misie”, „Jagódki” oraz „Smerfy”.

PRZEDSZKOLAKI W DINO

Dnia 28.09.2015r. w związku z realizowanym tematem tygodnia „Owoce” przedszkolaki z grupy „Misie”, „Jagódki” oraz „Smerfy” wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego „Dino”, aby kupić jabłka, z których na drugi dzień przyrządziły pyszny kompot. Wszystkie dzieci miały możliwość samodzielnego wybrania owoców, później dumnie wracały z zakupami do przedszkola.

MISTRZOWIE KODOWANIA

W dniach 10-18.10 odbywać się będzie Europejski Tydzień Kodowania. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzane będą zajęcia pokazowe dla chętnych uczniów - czyli zabawa w programowaniu w języku Scratch. Chętnych uczniów klasy VI prosimy o zainstalowanie na swoich laptopach lub tabletach programu Scratch 2.0 ( https://scratch.mit.edu/scratch2download/). Laptopy lub tablety można w tym dniu pozostawić w sekretariacie. Warunkiem udziału jest zgoda rodzica (w załączeniu).

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

30 września w naszej szkole odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków przygotowany przez klasę 5b. W czasie apelu uczniowie mogli się dowiedzieć, dlaczego warto uczyć się języków obcych. A także poznać bohaterów europejskich bajek. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków odbyły się również konkursy językowe.
Dnia 22.09.2015 odbył się konkurs Mistrz Ortografii Języka Angielskiego dla klas V i VI zorganizowany przez p. Justynę Szmajduch. Wyniki konkursu:
Miejsce I: Paweł Szafraniec V a

KONKURS "JAK POSTĘPOWAĆ Z ODPADAMI?"

W dniu 18 września 2015r odbył się szkolny konkurs dotyczący prawidłowej segregacji odpadów. Konkurs skierowany był do uczniów klas V i VI. Uczniowie odpowiadali na pytania, które dotyczyły segregacji odpadów, właściwego z nimi postępowania oraz sposobów ograniczenia śmieci w naszym otoczeniu. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Jakub Iwański - klasa VIb, Małgorzta Spyra – klasa VIb
II miejsce - Dominika Działkowska – klasa V b

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

www.spmiarka.edu.pl/smodbip

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer