Zbiórka darów na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Fauna” w Rudzie Śląskiej to już tradycja w programie wychowawczo – profilaktycznym naszej szkoły. To szeroko rozumiana edukacja humanitarna i ekologiczna…
Dzięki zaangażowaniu wielu Uczniów, Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice udało się nam zebrać sporo kartonów z karmą, kocami, ręcznikami i innymi akcesoriami niezbędnymi psom i kotom, które zostały porzucone lub skrzywdzone przez człowieka.
Przedstawiciele uczniów, którzy odwiedzili schronisko, mieli okazję poznać specyfikę pracy wolontariuszy w takiej placówce, zwiedzili obiekt i wysłuchali chwytającej za serce prelekcji pani kierownik „Odpowiedzialna przyjaźń”. Był również czas na pytania i refleksje dzieci.
Serdecznie dziękujemy za podarowany czas i chęci Rodzicom, którzy pomogli w przewiezieniu uczniów oraz darów do schroniska, a także wszystkim, którzy włączyli się w tak wspaniałą akcję przynosząc podarunki dla zwierzaków.
25 listopada obchodzimy " Światowy Dzień Pluszowego Misia". Z uwagi, że w tym roku była to sobota wszystkie grupy w naszym przedszkolu świętowały dzień wcześniej. Każdy przedszkolak zabrał ze sobą z domu swojego ulubionego misia. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Na początku poznały one historię święta. Były także zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Przedszkolaki wysłuchały również bajki, w której głównym bohaterem był miś.
Dzień ten był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.
Grupy przedszkolne Jagódki, Malinki i Truskawki uczestniczyły w kolejnym spotkaniu w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Naszym gościem była wicedyrektor placówki - Pani Bożena Kubica. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o o znanym wszystkim misiu - Kubusiu Puchatku, a następnie przeprowadziliśmy rozmowę na temat wysłuchanego opowiadania.
Serdecznie dziękujemy pani Bożenie za spotkanie.
Grupy przedszkolne Biedronki i Nutki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Urzędu Pocztowego w Ornontowicach, aby utrwalić informacje zdobyte w przedszkolu na temat tej instytucji. Dzieci miały okazję między innymi przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych, poznać zakres usług wykonywanych na poczcie, dowiedzieć się, jaka jest droga listu oraz zobaczyć stemple i znaczki pocztowe.
Serdecznie dziękujemy pracownikom poczty za miłe przyjęcie naszych przedszkolaków.
W czwartek 23 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI - VIII . W tym roku uczniowie zmierzyli się z Ewangelią według świętego Marka. W konkursie wzięło udział 23 uczestników. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.
Zwycięzcami zostali:
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie
Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została zakwalifikowana
do projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich", którego organizatorem jest UNICEF.
W ramach projektu zaplanowano szereg działań wspierających, w tym ofert dla rodziców. Wiemy jak trudny jest aktualnie dostęp do specjalistów. Udział w projekcie, daje rodzicom i opiekunom możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów: psychiatrów, psychoterapeutów, psychologów klinicznych, pedagogów specjalnych oraz asystentów kulturowych. Konsultacje są anonimowe, a do ich zapisania niezbędny jest specjalny kod, który mogą dla Państwa wygenerować pedagodzy, psycholodzy i logopedzi szkolni. Wystarczy tylko zgłosić taką potrzebę za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Oferta aktywna do 12 grudnia. Zachęcamy do skorzystania z oferty!
Konsultacja na stronie: https://asa.ibe.edu.pl/portal/konsultacje.
Szczegóły dotyczące projektu: https://ibe.edu.pl/index.php/pl/aktualnosci/2189-konsultacje-w-projekcie...
Przemoc jest zjawiskiem, z którym możemy zetknąć się w różnych miejscach – w domu, w szkole, na podwórku, w przestrzeni wirtualnej, na ulicy...Czasami odnosi się wrażenie, ze różne jej formy towarzyszą ludziom od zawsze i nic nie można z tym zrobić. Kampania 19 dni jest przedsięwzięciem, które ma na celu złamanie tego stereotypu myślenia i uzmysłowić, iż nasza reakcja ma znaczenie dla dobra innych. Najistotniejsza w tym zakresie jest profilaktyka i edukacja od najmłodszych lat. W związku z tym Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży na stałe wpisała się w Szkolny Program Wychowawczo-Profilaktyczny naszej szkoły. Tegoroczne hasło Kampanii brzmi „10 sekund...” Wystarczy 10 sekund by kogoś skrzywdzić, ale też by odpowiednio zareagować na krzywdę drugiej osoby.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice otrzymał zgodę od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na utworzenie Sztabu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Sztab #644).
Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024r. Celem zbiórki publicznej jest zbieranie środków pieniężnych: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Planujemy zorganizowanie i przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniężnej w dniu 28 stycznia 2024r. do puszek kwestarskich przez wolontariuszy oraz przeprowadzenie aukcji internetowych prowadzonych na portalu Allegro na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Zachęcamy wspólnego grania!
Uczniowie klas IV-VII uczestniczyli dzisiaj w żywej lekcji historii „Rycerze i ich zwyczaje”. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Bractwa Kerin z Grodu Żywej Historii w Subkowach na Pomorzu. Prowadzący zabrali uczniów w podróż do późnego średniowiecza. Opowiedzieli zebranym, czym był kodeks rycerski. Uczestnicy lekcji przekonali się, jak wyglądała droga wiodąca młodzieńca od pazia do rycerza. Chętni uczniowie mogli stanąć w szranki w turnieju rycerskim i spróbować sił w konkurencjach w rynsztunku rycerskim.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o średniowiecznych rycerskich zwyczajach i kulturze rycerskiej, chętnie angażowali się do odgrywania rycerskich pojedynków i prezentowania oręża rycerza.
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer