slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

KWIETNIOWE KONKURSY

Kwietniowe konkursy o tematyce prozdrowotnej

•Konkurs „Co wiem o higienie?”
21 kwietnia 2015r odbył się konkurs „Co wiem o higienie?” skierowany do uczniów klas IV. Konkurs przeprowadzono w formie pytań zamkniętych i otwartych, które dotyczyły sposobów dbania o higienę i zdrowie. Do zmagań przystąpiło 16 uczniów. Najlepsze wyniki osiągnęli:
I miejsce Anna Działkowska – klasa IVb
II miejsce Julia Lindner – klasa IVb
III miejsce Marlena Smerczek – klasa IVb

• Konkurs „Wiedzy o człowieku”

LISTY DLA ZIEMI

W miesiącu kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”, której finałem jest pisanie listów do ludzi dorosłych, zawierających przesłanie lub propozycje działań dotyczących ochrony naturalnych zasobów naszej Planety. Tegoroczna akcja ukierunkowana jest na ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych, mądre zakupy oraz prowadzenie segregacji odpadów.

INFORMACJA DLA KLAS VI

W dniu 6 maja 2015r. o godzinie 1340 wszyscy uczniowie klas VI, zostali zaproszeni na spotkanie do Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach. Przyszli absolwenci naszej szkoły będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz zwiedzić budynek gimnazjum.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

W dniu 29 kwietnia 2015r uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w apelu, który odbył się z okazji Światowego Dnia Ziemi. Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, a w Polsce od 1990 roku. Obchody Dnia Ziemi, mają na celu upowszechnianie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jest to również swego rodzaju protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska.

MIĘDZYWOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

Wyniki Międzywojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży organizowanego w ramach Śląskiego Ekumenicznego Tygodnia Biblii 2015 Pt.: „Dlatego przygarnijcie siebie nawzajem tak, jak Chrystus przygarnął was ku chwale Boga” (Rz 15,7 BE)

MIĘDZYNARODOWY KONKURS

PODSUMOWANIE
Międzynarodowego Konkursu Plastyczno - Literackiego
„Błogosławiona Bolesława Lament – Apostołka Jedności”

Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Plastyczno - Literacki „Błogosławiona Bolesława Lament – Apostołka Jedności” przebiegał pod hasłem „Aby wszyscy stanowili jedno… aby świat uwierzył” (J 17,21) i był skierowany do dzieci oraz młodzieży z Polski i zagranicy.