slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

INFORMACJA

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gminie Ornontowice zaprasza na spotkanie Rady Rodziców Przedszkola dnia 22.10.2014r. o godzinie 1600 w przedszkolu.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Nauczyciel to przyjaciel, który od najmłodszych lat prowadzi nas za rękę w dorosły świat”. Takimi słowami rozpoczął się program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów klasy Va. Pod odśpiewaniu hymnu państwowego i otwarciu akademii przez Panią Dyrektor uczniowie uraczyli nie tylko grono pedagogiczne, ale również i pozostałych pracowników szkoły, zaproszonych gości oraz swoich kolegów i koleżanki misternie przygotowanym występem. Nie zabrakło wówczas słów uznania dla zawodu nauczyciela.

INFORMACJA

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gminie Ornontowice zaprasza na spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej dnia 20.10.2014r. o godzinie 1630 w sali nr 7 na I piętrze.

WAŻNE INFORMACJE

14.10.2014r. o godzinie 1000 akademia dla nauczycieli i uczniów kl. IV-VI w sali gimnastycznej. Uczniowie ubrani są na galowo.
Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Prowadzone są tylko zajęcia opiekuńczo- wychowawcze. W tym dniu świetlica szkolna pracuje zgodnie z planem od godziny 630 do godziny 1630. Uczniowie klas I-III mogą w tym dniu być w świetlicy szkolnej.

15.10.2014r. godzina 1150 w sali gimnastycznej pasowanie uczniów klas I. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. Obowiązuje uczniów strój galowy.

„POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY”

Nadszedł czas na drugą turę akcji „Poznajemy ciekawe zawody”, podczas której młodzi redaktorzy zgłębiają tajnik różnych profesji. Ten rok szkolny rozpoczęliśmy od wizyty w Kopalni Węgla Kamiennego „Budryk” w Ornontowicach. Dzięki gościnności Głównego Inżyniera ds. BHP Pana Mirosława Kwiatkowskiego czwórka adeptów sztuki dziennikarskiej w składzie: Aneta Nocoń, Natalia Grzywok, Jakub Zdzieblik, Oliwier Kurasz mogła przekonać się, jak wygląda praca górnika.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA

31.08.2014r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Gminno- Parafialnych Dożynkach. Niedzielna uroczystość rozpoczęła się od wymarszu dożynkowego korowodu w stronę kościoła.

16, 17 i 18 września 2014 r. bibliotekę odwiedziły grupy z Przedszkola im. Kubusia Puchatka, kolejno: "Pszczółki", "Jagódki" i "Tygryski". Były to pierwsze w tym roku szkolnym spotkania w ramach Bibliotecznej Akademii Malucha, a temat to: "Biblioteka na Ciebie czeka". Bibliotekarka Ola Szczepańska przeczytała dzieciom bajkę pt. „Franklin i książka z biblioteki”, przedstawiła zasady korzystania z biblioteki i oprowadziła dzieci po bibliotece. Na zakończenie spotkań grupy założyły karty czytelnika, a wybrane dzieci wypożyczyły książki do przeczytania w przedszkolu. Pani Ola zachęcała dzieci do przyjścia jeszcze raz do biblioteki, tym razem z rodzicami.