slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

Przedszkole - Mobilne planetarium

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Przedszkolaki dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli. Dzięki niemu każdy przedszkolak doświadczył wielu niezapomnianych - kosmicznych wrażeń.

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Logo Europejskich Funduszy Społecznych

W dniu 12 maja 2022 roku grupa 40 uczniów z klas 4 i 6 wraz z opiekunami: Sabiną Mendel, Katarzyną Chrapiec, Agnieszką Paruzel i Marią Zawierta-Tomala uczestniczyła w wyjeździe do Ślaskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie w ramach projektu z EFS „Poprawa efektywności kształcenia ogólnego w ZSP w Ornontowicach”.

Uczniowie pod opieką przewodników zapoznali się z ideą powstawania ogrodów zoologicznych i warunkami pracy w zawodzie zoologa, hodowcy zwierząt, opiekuna zwierząt oraz pracy weterynarza. Poznali historię zoo oraz zobaczyli wiele gatunków zwierząt, ich pochodzenie, cechy przystosowania się do warunków życia. Najwięcej emocji budziły zwierzęta egzotyczne: słonie, żyrafy, małpy oraz duże koty (lwy, tygrysy i pumy).

Udział w wycieczce był okazją do poznania wielu rzadko spotykanych w naturze gatunków zwierząt oraz rozwinięcia zainteresowań pracą ze zwierzętami.

"Karolcia" - klasa 3d

Praca z lekturą metodą projektu to ostatnie wyzwanie klasy IIId. Uczniowie podzieleni na cztery zespoły pełnili funkcje listonoszy, malarzy, pisarzy, menadżerów oraz prezenterów. Praca nad tą lekturą była zatem niezwykle owocna i sprawiła bardzo dużo radości. Efekty przerosły oczekiwania wszystkich, a sama ich prezentacja, zwykle stresująca, tym razem okazała się dobrą zabawą. Już czekamy na kolejne wyzwania.

Przedszkole - wizyta w bibliotece szkolnej

Przedszkolaki wybrały się z wizytą do naszej szkolnej biblioteki, gdzie powitała ich Pani Kasia - bibliotekarz. Dzieci z radością zapoznały się z tym magicznym miejscem, z ciekawością oglądały wysokie regały z książkami. Dowiedziały się również, jakie zasady zachowania obowiązują w bibliotece. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały czytanej przez panią Kasię książki pt. „W krainie legend”. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało upominek - kolorową zakładkę do książki.