slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA

Dnia 10.05.2017r. odbyło się kolejne spotkanie muzyczne w ARTerii – Centrum Kultury i Promocji dla grup starszych. Dzieci zostały zapoznane z instrumentem, jakim jest głos. Dzieci wysłuchały utworu w wykonaniu solistki z Filharmonii Śląskiej.

Jak co miesiąc dzieci z starszych grup uczestniczyły w kolejnym spotkaniu bibliotecznym w Publicznej Bibliotece, natomiast młodsze grupy odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej. Dzieci wysłuchały bajki i rozwiązywały zagadki.

WYWIADÓWKI

WYWIADÓWKI 24.05.2017r.

Ia
IIa
IIb
IIc
IId
mała sala gimnastyczna

WIOSENNE ORIGAMI

Aby szybciej przywołać wiosnę został w naszej szkole zorganizowany konkurs dla klas 1-3 pt. „Wiosenne origami”. Zwyciężczynią konkursu została Nadia Solga z klasy IIId, drugie miejsce zajęła Weronika Kornas z klasy IIc, a trzecie Amelia Morawska z klasy IId. Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich prac. Wszystkim zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przywołanie wiosny!

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 24, 25 i 26 kwietnia klasy VI wraz z wychowawcami odwiedziły naszą stolicę. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego i Stadion Narodowy, wyjechali na najwyższe piętro Pałacu Nauki i Kultury, z którego podziwiali panoramę całego miasta. Drugiego dnia mieli okazję zwiedzić Sejm i Senat, Pałac Prezydencki oraz Pałac w Wilanowie. Popołudniu spacerowali ulicami Warszawy.

DZIEŃ PATRONA

W dniu 10 maja 2017 roku uczniowie klasy IVa wraz z wychowawczynią przygotowali apel poświęcony patronowi naszej szkoły – Karolowi Miarce. Od czasu, kiedy nasza szkoła nosi jego imię, minęło dokładnie dwadzieścia lat, stąd czwartoklasiści chcieli nie tylko uczcić tę uroczystość, ale również przybliżyć sylwetkę tego wielkiego Polaka, Ślązaka swoim kolegom i koleżankom. W rolę Marki wcielił się jeden z uczniów – Szymon Cembrzyński.

INFORMACJA PRZEDSZKOLE

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje, że rodzice dzieci przedszkolnych, którzy nie uczestniczyli w dniu 10 maja 2017r. w zebraniu proszeni są o uzupełnienie karty żywieniowej w kancelarii zespołu.

INFORMACJA

Na podstawie art. 234 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego informuje, że z dniem 1 września 2017 r. sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice zostaje przekształcona w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice wchodzącą w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice, zgodnie z regulacjami uchwały Rady Gminy Ornontowice nr XXX/253/17 z dnia 29.03.2017r.

KONKURS PLASTYCZNY "NADESZŁA WIOSNA"

W miesiącu kwietniu wszyscy chętni uczniowie, wychowankowie świetlicy szkolnej, wzięli udział w konkursie plastycznym pn. „Nadeszła wiosna”. Prace wykonane były na formacie A4, natomiast technika wykonania była dowolna. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na zmiany w przyrodzie, jakie można zaobserwować wiosną.