slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

Bezpłatna komunikacja gminna

Bezpłatna komunikacja gminna na terenie Gminy Ornontowice
(zmiana rozkładu jazdy od 03.10.2022 r.)

Wójt Gminy Ornontowice informuje, iż rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji gminnej zostaje zmieniony od dnia 03.10.2022 r. kurs 2 i 5 (BUS nr 1) oraz kurs 5 i 7 (BUS nr 2). Nowy rozkład jazdy w załączeniu.

Spotkanie z Hektorem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku zorganizowano spotkania z Policjantem, który odwiedził pierwszoklasistów wraz ze swoim przyjacielem Hektorem.

Policjant rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Największym jednak zainteresowaniem cieszył się Hektor - pies policjant, który poprzez kiwnięcia głową odpowiadał na zadawane pytania. Uczniowie klas pierwszych czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania była wspólna sesja fotograficzna, podczas której uczniowie mogli wreszcie przytulić się do Hektora.

Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

#Superkoderzy

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.

Pierwsza grupa uczniów klas VI rozpoczęła swoja przygodę realizując ścieżkę "Cyfrowi DJe"pod okiem pani Bożeny Kubicy. Na zajęciach wykorzystystywane są zakupione z grantu zestawy MakeyMakey oraz słuchawki i owoce.
#SuperKoderzy #FundacjaOrange #CyfrowiDJ

Akcja Sprzątanie Świata 2022

Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Finał akcji wyznaczono na 16-18 września. Data  ta została ustalona, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym.

Dnia 16 września br uczniowie klasy 8a, 8b, 8c i 8d wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji sprzątania świata. Uczniowie posprzątali teren parku oraz teren wokół Świątyni Dumania.

Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Do Polski ideę sprzątania świata przeniosła pani Mira Stanisławska-Meysztowicz, która na stałe mieszka w Australii. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Przedszkole - program edukacyjny

W ramach Międzynarodowego Programu Edukacyjnego "Dotknij, poczuj, zobacz" grupy przedszkolne "Rybki" i "Ośmiorniczki" wykonały pierwsze wrześniowe zadanie - stworzyły tęczę z cukierków. Dzieci ułożyły cukierki, tworząc kolorową tęczę. Następnie obserwowały, co się stanie, jeżeli dodamy ciepłą wodę. Przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały stworzone przez siebie wielobarwne tęcze.

Przedszkole - "Akcja Sprzątania Świata"

W dniu 16.09.2022 r. przedszkolaki z grup "Jeżyki" oraz "Misie" uczestniczyły w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci otrzymały jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci, po czym z radością wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Udział naszych przedszkolaków w powyższej akcji z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego.

Przedszkole - "Dzień Kropki"

15 września 2022 r. w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice po raz kolejny obchodziliśmy "Dzień Kropki". Nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci uważnie wysłuchały opowiadania o zwyczajnej kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Kropki gościły w zabawach ruchowych, jak i matematycznych. Nie obyło się również bez "kropkowych" kolorowanek i prac plastycznych. Był to bardzo kolorowy i wesoły dzień.

PLANY LEKCJI DLA KLAS

W załączeniu Plan lekcji dla klas od 1 do 8 obowiązujący od 19.09.2022 r. W razie kolejnych zmian poinformujemy postem aktualizacyjnym.

SPOTKANIA Z RODZICAMI

Harmonogram spotkań z rodzicami