slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

WYWIADÓWKI

WYWIADÓWKI STYCZEŃ 2018

Nauczyciel
IA
p. Wyrobek
10 (sp)
IB
p. Wawer-Owczarek
10 (sp)
IIA
p. Gabor
16 (sp)
IIIA
p. Kieler
15 (sp)

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W Ornontowicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy "zagrała" po raz trzynasty. Zebrana orientacyjna kwota to ok 24500,00zł. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznej zbiórki. Serdeczne podziękowania dla sponsorów, darczyńców oraz dla wszystkich osób, które swoją obecnością uświetniły to wielkie wydarzenie.

BEZPŁATNE PRZEJAZDY UCZNIÓW

Wójt Gminy Ornontowice informuje pasażerów, iż począwszy od dnia 01.01.2018 r. przejazdy autobusami dla uczniów szkół podstawowych (którzy ukończyli 7 rok życia) oraz z gimnazjów (nie dłużej niż do końca roku szkolnego, w trakcie którego uczeń ukończył 16 rok życia) na terenie Gmin porozumienia międzygminnego oraz na terenie KZK GOP Katowice są bezpłatne.

Jest to efekt wypracowania wspólnych zasad biletu metropolitalnego. Odbywanie przedmiotowych podróży wymaga wyrobienia karty ŚKUP dla dzieci z zapisem elektronicznym ulgi (zakodowanie usługi na karcie). Szczegóły składania wniosków o kartę ŚKUP dla dzieci znajdują się na stronie www.portal.kartaskup.pl. Gmina Ornontowice nie jest członkiem metropolii jednakże zaakceptowała nowe zasady wprowadzone w metropolii i tym samym uczniowie w wieku od 7-16 lat mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów. W I kwartale 2018 r. jest możliwość bezpłatnych przejazdów na podstawie legitymacji szkolnej.
W załączeniu podajemy adresy i godziny urzędowania punktów ŚKUP.

PRZEDSZKOLE - WYCIECZKA DO KRAKOWA

09 stycznia dzieci z grupy "Zajączki" i "Stokrotki" były na wycieczce w Krakowie. Pierwszą częścią wycieczki było zwiedzanie centrum sztuki Kraju Kwitnącej Wiśni czyli Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej. Następnie przeszli bulwarem wiślanym obok Wawelu, Smoczej Jamy i zobaczyli smoka wawelskiego. W drugiej części wycieczki zwiedzali Fabrykę Ozdób Choinkowych i poznali wszystkie etapy powstawania bombek. Uczestniczyli też w warsztatach plastycznych podczas których własnoręcznie ozdabiali bombki, które zabrali do domu na pamiątkę.

LIST DO DZIECI I MŁODZIEŻY

W załączeniu list do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych od Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka.

26. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

14 stycznia 2018 r. w Sztabie mieszczącym się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym
w Gminie Ornontowice odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wielkie Granie rozpocznie się o godzinie 1500 występami artystycznymi w sali gimnastycznej gimnazjum, od godziny 1730 prowadzona będzie
sprzedaż wartościowych przedmiotów (aukcje).
Impreza Finałowa zakończy się pokazem "Światełko do Nieba" o godzinie 2000
na stadionie Gwarka. Tradycyjnie w Sztabie na Gości czekać będzie wiele atrakcji.
Celem 26. Finału jest pozyskanie środków
„dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Zachęcamy Wszystkich do wspólnego Grania!

Sztab 26. Finału WOŚP
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym
w Gminie Ornontowice

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA

Dnia 15.12.2017r. dzieci z grupy „Biedronki” oraz „Żabki” udały się na spotkanie z Amatorskim Teatrem „Naumiony”. Dzieci zostały zapoznane z pracą aktora, reżysera oraz scenografa. Zwiedziły garderobę oraz wysłuchały bajki czytanej przez aktorów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.