slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11 slideshow 12 slideshow 13 slideshow 14 slideshow 15 slideshow 16 slideshow 17 slideshow 18 slideshow 19 slideshow 20

Zbiórka darów dla "Fauny" w Rudzie Śląskiej

Zbiórka darów na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Fauna” w Rudzie Śląskiej to już tradycja w programie wychowawczo – profilaktycznym naszej szkoły. To szeroko rozumiana edukacja humanitarna i ekologiczna…

Dzięki zaangażowaniu wielu Uczniów, Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice udało się nam zebrać sporo kartonów z karmą, kocami, ręcznikami i innymi akcesoriami niezbędnymi psom i kotom, które zostały porzucone lub skrzywdzone przez człowieka.

Przedstawiciele uczniów, którzy odwiedzili schronisko, mieli okazję poznać specyfikę pracy wolontariuszy w takiej placówce, zwiedzili obiekt i wysłuchali chwytającej za serce prelekcji pani kierownik „Odpowiedzialna przyjaźń”. Był również czas na pytania i refleksje dzieci.

Serdecznie dziękujemy za podarowany czas i chęci Rodzicom, którzy pomogli w przewiezieniu uczniów oraz darów do schroniska, a także wszystkim, którzy włączyli się w tak wspaniałą akcję przynosząc podarunki dla zwierzaków.

Przedszkole - Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy " Światowy Dzień Pluszowego Misia". Z uwagi, że w tym roku była to sobota wszystkie grupy w naszym przedszkolu świętowały dzień wcześniej. Każdy przedszkolak zabrał ze sobą z domu swojego ulubionego misia. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Na początku poznały one historię święta. Były także zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Przedszkolaki wysłuchały również bajki, w której głównym bohaterem był miś.
Dzień ten był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

Przedszkole- "Cała Polska czyta dzieciom"

Grupy przedszkolne Jagódki, Malinki i Truskawki uczestniczyły w kolejnym spotkaniu w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Naszym gościem była wicedyrektor placówki - Pani Bożena Kubica. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o o znanym wszystkim misiu - Kubusiu Puchatku, a następnie przeprowadziliśmy rozmowę na temat wysłuchanego opowiadania.
Serdecznie dziękujemy pani Bożenie za spotkanie.

Przedszkole - wizyta na poczcie

Grupy przedszkolne Biedronki i Nutki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Urzędu Pocztowego w Ornontowicach, aby utrwalić informacje zdobyte w przedszkolu na temat tej instytucji. Dzieci miały okazję między innymi przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych, poznać zakres usług wykonywanych na poczcie, dowiedzieć się, jaka jest droga listu oraz zobaczyć stemple i znaczki pocztowe.
Serdecznie dziękujemy pracownikom poczty za miłe przyjęcie naszych przedszkolaków.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

W czwartek 23 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI - VIII . W tym roku uczniowie zmierzyli się z Ewangelią według świętego Marka. W konkursie wzięło udział 23 uczestników. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.
Zwycięzcami zostali:

  • 1 miejsce - Magdalena Małek
  • 2 miejsce - Adam Wilim
  • 3 miejsce - Milena Miska

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie

Szkoła dostępna dla wszystkich

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została zakwalifikowana
do projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich", którego organizatorem jest UNICEF.

W ramach projektu zaplanowano szereg działań wspierających, w tym ofert dla rodziców. Wiemy jak trudny jest aktualnie dostęp do specjalistów. Udział w projekcie, daje rodzicom i opiekunom możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów: psychiatrów, psychoterapeutów, psychologów klinicznych, pedagogów specjalnych oraz asystentów kulturowych. Konsultacje są anonimowe, a do ich zapisania niezbędny jest specjalny kod, który mogą dla Państwa wygenerować pedagodzy, psycholodzy i logopedzi szkolni. Wystarczy tylko zgłosić taką potrzebę za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Oferta aktywna do 12 grudnia. Zachęcamy do skorzystania z oferty!

Konsultacja na stronie: https://asa.ibe.edu.pl/portal/konsultacje.

Szczegóły dotyczące projektu: https://ibe.edu.pl/index.php/pl/aktualnosci/2189-konsultacje-w-projekcie...

Kampania 19 dni

Przemoc jest zjawiskiem, z którym możemy zetknąć się w różnych miejscach – w domu, w szkole, na podwórku, w przestrzeni wirtualnej, na ulicy...Czasami odnosi się wrażenie, ze różne jej formy towarzyszą ludziom od zawsze i nic nie można z tym zrobić. Kampania 19 dni jest przedsięwzięciem, które ma na celu złamanie tego stereotypu myślenia i uzmysłowić, iż nasza reakcja ma znaczenie dla dobra innych. Najistotniejsza w tym zakresie jest profilaktyka i edukacja od najmłodszych lat. W związku z tym Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży na stałe wpisała się w Szkolny Program Wychowawczo-Profilaktyczny naszej szkoły. Tegoroczne hasło Kampanii brzmi „10 sekund...” Wystarczy 10 sekund by kogoś skrzywdzić, ale też by odpowiednio zareagować na krzywdę drugiej osoby.

32. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Plakat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice otrzymał zgodę od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na utworzenie Sztabu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Sztab #644).

Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024r. Celem zbiórki publicznej jest zbieranie środków pieniężnych: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Planujemy zorganizowanie i przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniężnej w dniu 28 stycznia 2024r. do puszek kwestarskich przez wolontariuszy oraz przeprowadzenie aukcji internetowych prowadzonych na portalu Allegro na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zachęcamy wspólnego grania!

Żywa lekcja historii

Uczniowie klas IV-VII uczestniczyli dzisiaj w żywej lekcji historii „Rycerze i ich zwyczaje”. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Bractwa Kerin z Grodu Żywej Historii w Subkowach na Pomorzu. Prowadzący zabrali uczniów w podróż do późnego średniowiecza. Opowiedzieli zebranym, czym był kodeks rycerski. Uczestnicy lekcji przekonali się, jak wyglądała droga wiodąca młodzieńca od pazia do rycerza. Chętni uczniowie mogli stanąć w szranki w turnieju rycerskim i spróbować sił w konkurencjach w rynsztunku rycerskim.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o średniowiecznych rycerskich zwyczajach i kulturze rycerskiej, chętnie angażowali się do odgrywania rycerskich pojedynków i prezentowania oręża rycerza.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło Polski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer