slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

TYDZIEŃ KODOWANIA W PRZEDSZKOLU

08 października grupa "Skrzatów" rozpoczęła "Tydzień kodowania". Dzieci brały udział w zajęciach z matą do kodowania, następnie zapoznały się z robotami Dash, robotami DOC i z Ozobotami. Pokolorowały również obrazki z aplikacji Quiver. Pozostały jeszcze do zrealizowania zabawy z kubeczkami do kodowania. W przedsięwzięciu będą uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne.

PROFILAKTYCZNA JESIEŃ

Po wakacjach pełni energii wróciliśmy do szkoły. Wrzesień zaś w dużej mierze dotyczył działań profilaktycznych. 15 września obchodzono w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Bohaterem tego nietypowego święta jest mała Vashti, której doświadczenie pokazuje jak ważne jest wsparcie innych, wiara w siebie i świadomość swoich talentów i systematycznej pracy w drodze do samorealizacji. Zależy nam, by nasi uczniowie byli zadowoleni z siebie, czuli wsparcie nauczycieli i rozwijali swoje umiejętności. W Dniu Kropki obowiązywał strój...w kropki.

WYJAZD DO KRAKOWA

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym uczniowie klasy VIa towarzyszyli reprezentantom Kopalni KWK „Budryk”, członkom Orkiestry Górniczej oraz przedstawicielom Bractwa Gwarków w wyjeździe do Krakowa w celu złożenia wieńca na grobie Witolda Budryka w sześćdziesiątą rocznicę jego śmierci. Wyjazd rozpoczął się od wizyty w jednej z krakowskich wyższych uczelni - Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, gdzie w latach 1956-1958 patron ornontowickiej kopalni sprawował funkcję rektora.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W dniu 10 października 2018r. liczna reprezentacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice uczestniczyła w rywalizacji szkół powiatu mikołowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Uczniowie rywalizowali w następujących kategoriach:
Dziewczęta i Chłopcy – klasy IV - VI
Dziewczęta i Chłopcy – klasy VII, VIII oraz gimnazjalne.
Dzieci i młodzież naszej szkoły potwierdziła, że biegacze w Ornontowicach prezentują wysoki poziom.

PROJEKT POLSKO-UKRAIŃSKI

Już po raz czwarty uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w projekcie finansowanym ze środków Fundacji Systemu Rozwoju Edukacji w Warszawie. Tym razem tematem przewodnim było dziedzictwo kulturowe, a miejscem działań stał się Toruń, którego średniowieczna starówka wpisana jest na listę UNESCO. Uczestnicy projektu „PUCH” („Polish-Ukrainian Cultural Heritage”) nie mieli czasu na nudę, gdyż nie tylko poznawali zabytki miasta, ale także szkubali pierze, składali latawce, haftowali oraz tworzyli tradycyjne ukraińskie laleczki-motanki.

WYJAZD DO MUZEUM W OŚWIĘCIMIU

„Ci, którzy nie znają swojej historii, skazani są na jej powtarzanie”
(Jose Ortega y Gasset)

Tradycją naszej szkoły jest wyjazd uczniów klas trzecich gimnazjum do Muzeum w Oświęcimiu. W tym roku miał miejsce 19 września i mimo że wycieczka nie należy do przyjemnych, jest istotną częścią programu wychowawczego, bowiem jej celem jest uczczenie pamięci pomordowanych, ale i próba uświadomienia sobie ogromu nieszczęść, jakie niosła ze sobą II wojna światowa.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 12 października w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

Godzina 900 - uroczysta akademia połączona z pasowaniem uczniów klas pierwszych. Na tę akademię zapraszamy wszystkich gości, pracowników szkoły, uczniów klas I i ich rodziców oraz nauczycieli.

Godzina 1130 - akademia połączona z pasowaniem dzieci 6-letnich na Starszaków. Na tę akademię zapraszamy dzieci przedszkolne wraz z rodzicami.

Godzina 1300 - akademia dla klas starszych, uczestniczą klasy Va, Vb, VIc, VIIa, VIIb, VIIIb, VIIIc, IIIagim, IIIbgim,

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TORNISTRA

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła 1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra. Jest to akcja edukacyjna MEN, która inauguruje projekt mający na celu zapobieganie zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków. Temat przeciążonych tornistrów od lat jest podejmowany przez rodziców, uczniów, nauczycieli, lekarzy. W październiku przedstawiciele kuratoriów oświaty oraz sanepidu odwiedzą szkoły.