SPOTKANIA Z RODZICAMI

1D
p. Kasprowska Bożena

Przedszkole - Spotkanie z dietetykiem

W drugim tygodniu marca br. grupy przedszkolne 3- latków "Tygryski" i "Smerfy" oraz 6- latków "Rybki" i "Sówki" rozmawiały o zdrowym odżywianiu. Z uwagi na tematykę na zajęcia zaproszony został gość - Pani Daria, dietetyk Zakładu Usługowo - Pomocniczego dla Jednostek Oświatowych w Ornontowicach. Podczas jej wizyty dzieci miały okazję poznać wiele korzyści zdrowego jedzenia. Pani dietetyk zaprezentowała przedszkolakom różne grupy produktów, takie jak owoce, warzywa, produkty zbożowe czy produkty mleczne, opowiadając o ich wartościach odżywczych i wpływie na zdrowie. Wspólnie stworzyliśmy "tarczę ochronną", która dba o nasz organizm.
Serdecznie dziękujemy Pani Darii za spotkanie. Wizyta nie była tylko formą edukacji, ale także inicjatywą promującą zdrowy tryb życia już od najmłodszych lat.

Przedszkole - Klub Zdrowego Przedszkolaka

W roku szkolnym 2023/2024 grupy przedszkolne "Jagódki" i "Malinki" dołączyły do programu realizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny "Klub Zdrowego Przedszkolaka". Działania skierowane są do dzieci przedszkolnych w każdym przedziale wiekowym. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych. Działania projektowe mają na celu wzbogacenie wiedzy najmłodszych z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych nawyków higieniczno-zdrowotnych.
Pierwszy moduł pod tytułem "Wirusoochorna" szczegółowo dotyczył higieny rąk oraz profilaktyki chorób zakaźnych. Dzieci zapoznały się z piosenką "Mydło i woda, tak zaczyna się wirusoochrona" oraz przypomniały sobie zasady prawidłowego mycia rąk. Wszystkie przedszkolaki zdały test "czystych rączek" oraz dzięki kolorowankom utrwaliły wiadomości dotyczące higieny.

Rekrutacja przedszkole

Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem Dyrektora
Zespołu Szkolno - Przedszkolngo w Gminie Ornontowice z dnia 31.01.2024r.
po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym informuje, że listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych
do Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice
będą dostępne dnia 14.03.2024 r. (czwartek) o godzinie 10.00
w wejściu głównym do Szkoły na tablicy ogłoszeń.

Przedszkole - Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w przedszkolu to nie tylko święto dziewczyn, ale także okazja do budowania więzi i przyjaźni między nimi oraz innymi przedszkolakami. 8 marca br. nasze młode damy przybyły do przedszkola pełne entuzjazmu, ubrane w kolorze różowym. Wspólne śmiechy, zabawy i rozmowy stworzyły ciepłą atmosferę, która umocniła relacje i uczucia między maluchami. Dzień Kobiet to również czas na obdarowywanie dziewczynek upominkami przez ich kolegów. Był to wyjątkowy i radosny dzień!

Testy sprawnościowe - sportowe talenty

Odkrywajmy Sportowe Talenty – testy sprawnościowe w szkołach.

W marcu i kwietniu nauczyciele wychowania fizycznego będą przeprowadzać testy sprawnościowe uczniom klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz we wszystkich klasach liceum ogólnokształcącego, technikum, branżowej szkoły I stopnia.

Celem testów jest pomiar różnych przejawów sprawności fizycznej uczniów, co ułatwi im poznanie swoich możliwości i monitorowanie aktualnego stanu kondycji fizycznej. Wdrażanie uczniów do samokontroli i samooceny rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej zwiększa szanse uczniów na powodzenie oraz samorealizację w dalszym życiu. Wyniki przeprowadzonych testów sprawnościowych nie mają wpływu na ocenę ucznia z przedmiotu wychowanie fizyczne.

Więcej na stronie
Ministerstwa Edukacji Narodowej - https://www.gov.pl/web/edukacja/odkrywajmy-sportowe-talenty--testy-sprawnosciowe-w-szkolach

Rekrutacja przedszkole

Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem Dyrektora
Zespołu Szkolno - Przedszkolngo w Gminie Ornontowice z dnia 31.01.2024r.
po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym informuje, że listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
do Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice
będą dostępne dnia 7.03.2024 r. (czwartek) o godzinie 10.00
w wejściu głównym do Szkoły na tablicy ogłoszeń.

XXIX Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

Uczennica naszej szkoły Magdalena Małek z klasy 7b zajęła III miejsce w etapie rejonowym XXIX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
Gratulujemy sukcesu!

Przedszkole - Dzień Dżungli i Zwierząt Egzotycznych

W przedszkolu, gdzie każdy dzień to nowa przygoda, Dzień Dżungli i Zwierząt Egzotycznych to wyjątkowe wydarzenie, które przenosi maluchy w egzotyczny świat tropikalnych lasów. Tak też się stało w grupie "Tygryski". Dzieci miały okazję poznać fascynujący świat dzikiej przyrody, odkrywać tajemnice egzotycznych zwierząt i cieszyć się kreatywnymi zabawami, eksperymentami inspirowanymi dżunglowym życiem. Był to wyjątkowy dzień, budujący więź między dziećmi a przyrodą, inspirujący do dalszych odkryć.