.
slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

PODZIĘKOWANIE

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej dziękuje wszystkim rodzicom, dzieciom, nauczycielom, pracownikom zaangażowanym w organizację kiermaszu świątecznego, który odbył się dnia 29 marca 2015r.
Zebrana kwota 2.939,27zł

WYDARZENIA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

2.03.2015r. grupę Smerfy odwiedziła matematyczka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice p. Gabriela Smorz. Pokazaliśmy jej nasze pomysłowe prace utworzone z figur geometrycznych, jak również przeliczaliśmy elementy zbiorów do 5. Pani Gabrysia pokazała nam różne przybory matematyczne, którymi posługują się uczniowie. Bawiliśmy się klockami, z których budowaliśmy różne figury geometryczne przestrzenne takie jak sześciany i ostrosłupy. Matematyka z panią Gabrysią była bardzo ciekawa.

INFORMACJE

Informujemy, że 02.04.2015r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, ze względu na egzamin klas VI. W tym dniu będzie czynna świetlica w godzinach od 630 do 1630.

Przerwa świąteczna: od dnia 02 do dnia 07 kwietnia 2015r.- dni wolne od zajęć. W tych dniach czynna jest świetlica w godzinach od 630 do 1630.

WARSZTATY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU

W dniach 17,18 i 19 marca w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Ornontowicach zostały zorganizowane warsztaty plastyczne dla rodziców.

W grupie "Pszczółki" rodzice wspólnie z dzieckiem ozdabiali wielkanocną pisankę materiałami pasmanteryjnymi.

W grupie 5-latków "Tygryski" wykonywali różnorodne ozdoby wielkanocne, a w grupie 4,5-latków " Jagódki" dekorowali świąteczne wypieki przygotowane przez jedną z mam- p. Małek.

1% dla mojej szkoły

Drodzy Rodzice!

W 2015 roku szkolnym podjęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" z siedzibą w Mysłowicach, które umożliwia nam pozyskanie dotacji z 1% podatku.
W imieniu społeczności naszego zespołu zachęcamy Was bardzo serdecznie do wsparcia naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice w Akcji 1% dla mojej szkoły.

To nic nie kosztuje, a może pozwolić zebrać nam dodatkowe niezbędne fundusze.

W całości zostaną przeznaczone na edukację dzieci oraz powiększenie bazy dydaktycznej szkoły, np. zakup książek do biblioteki szkolnej, zabawek, wycieczek edukacyjnych, zakup tablicy interaktywnej, doposażenie placu zabaw, zagospodarowanie placu szkolnego czy doposażenie pracowni komputerowej.

Poniżej pokazujemy, jak wypełnić PIT na przykładzie PIT-37:

Dane niezbędne do przekazania 1% na rzecz Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice, które należy wpisać w części:

Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego:
- nazwa organizacji pożytku publicznego: Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła"
- numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: 0000031762
- cel szczegółowy 1%: Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice, konto 500000040717.

Więcej szczegółów na stronie http://www.ps.org.pl/

PODZIĘKOWANIE

Rada Rodziców Przedszkola dziękuje wszystkim wszystkim rodzicom, nauczycielom, przedszkolakom zaangażowanym w organizację świątecznego kieramszu.
Zebrana kwota to 2.414,00zł.
Serdecznie dziękujemy.