slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY- INFORMACJA

W dniu 29.11.2015r. ciasta na Kiermasz Świąteczny Rady Rodziców SP bedą odbierane od godziny 900 - wejście od sali gimnastycznej.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA

Dnia 18.11.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie muzyczne w ARTerii dla grup starszych. Na spotkaniu zostały omówione rodzaje głosów męskich i żeńskich oraz charakterystyka melodii. Dzieci wysłuchały utworu w wykonaniu solistki
z Filharmonii Śląskiej.

REGIONALNY KONKURS

Jury Regionalnego Konkursu "Śpiewać każdy może" po wysłuchaniu wszystkich 109 wykonawców w dniach 17-18.11.2015 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Knurów - Szczygłowice przyznało naszej uczennicy Natalii Grzywok, przygotowanej pod opieką merytoryczną p. Katarzyny Kotyczki, II miejsce w grupie wiekowej klas IV-VI. Gratulujemy!

TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ

18 listopada 2015roku odbył się XVII Turniej Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk". Turniej jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim, przeznaczoną dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz osób dorosłych. Organizatorem turnieju jest Chorzowskie Centrum Kultury. Turniej przeznaczony jest dla amatorów. Nie mogą w nim brać udziału osoby uprawiające zawód aktora i studenci szkół przygotowujących do zawodu aktora.

POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

To już drugie wznowienie akcji „Poznajemy ciekawe zawody”. Szkolna redakcja „Byle do dzwonka” podobnie jak w ubiegłym roku i dwa lata temu, chcąc zaoferować sowim czytelnikom ciekawe artykuły, zamierza przedstawić koleje grono osób, które reprezentują ciekawe profesje.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 13.11.2015 roku w naszej szkole odbyła się IV już edycja szkolnego konkursu ortograficznego „Dwóch da radę, bo dwoje może więcej”. Do rywalizacji o miano najlepszego duetu w zakresie znajomości zasad pisowni języka polskiego przystąpili uczniowie z klas IV-VI. W sumie w konkursie udział wzięły trzydzieści cztery pary. Na uczestników czekały nie lada zadania ortograficzne, dotyczące nie tylko pisowni „kłopotliwych” liter tj. „u”, „ó”, „rz”, „ż”, „ch”, „h”, ale również zapisu samogłosek nosowych oraz pisowni „nie” z różnymi częściami mowy.

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Dnia 13.11.2015 r. dzieci z grupy „Biedronki”, „Zajączki”, „Żabki” oraz „Wiewiórki” odwiedziły bibliotekę na terenie Szkoły Podstawowej. Pani bibliotekarka Katarzyna Walczak przeczytała dzieciom bajkę pt. „Czekolada”, przedstawiła zasady korzystania z biblioteki oraz oprowadziła przedszkolaków po bibliotece. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.

PRZEDSZKOLE- TEATR

Dnia 12.11.2015 r. dzieci 5 – letnie z grupy „Smerfy”, „Jagódki” i „Misie” były na przedstawieniu teatralnym pt. „Pinokio” wystawionym na scenie kina w Knurowie. Spektakl grany był przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

www.spmiarka.edu.pl/smodbip

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer