slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

POWIATOWY KONKURS „W krainie bajek i baśni”

Dnia 18 maja 2015 roku rozstrzygnięto X Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Plastyczny inspirowany literaturą dziecięcą „W krainie bajek i baśni”, którego tematem byli ulubieni bohaterowie literatury. Do konkursu przystąpiło 29 przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu mikołowskiego. Wyniki konkursu w załączeniu natomiast wszystkie nagrody i podziękowania prześlemy pocztą do 20 czerwca 2015 r.

VI WOJEWÓDZKI KONKURS

W dniu 30 kwietnia Kuratorium Oświaty w Katowicach podało listę szkół i przedszkoli zakwalifikowanych do finału VI edycji Wojewódzkiego Konkursu - Edukacja regionalna w szkole "Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…" - Jan Paweł II. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pań: Bożeny Kubica, Justyny Podbielskiej- Smolorz i Katarzyny Szymura zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się 11 czerwca 2015 r. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Naszym kolegom i koleżankom życzymy powodzenia!

BADANIA KOMPETENCJI

W dniu 19 maja 2015 roku w naszej szkole odbędą się dwa powszechne badania przeprowadzane przez Instytut Badań Edukacyjnych:
- Kompetencji trzecioklasistów,
- Kompetencji piątoklasistów.
Wyniki badań będą informacją dla nauczycieli i szkoły o tym, jaki poziom kompetencji
z języka polskiego i matematyki osiągnęli uczniowie w badanych obszarach.
W czerwcu dyrektorzy szkół będą mogli porównać, jak wypada ich szkoła w badaniach
na tle innych szkół z terenu województwa.

KANGUR MATEMATYCZNY

W dniu 19 marca 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Mamy już wyniki. W poszczególnych kategoriach wyróżnienia zdobyli:
- kategoria ŻACZEK: Machulik Zofia z klasy 2
- kategoria MALUCH: Szafraniec Paweł z klasy 4; Lindner Julia z klasy 4
- kategoria BENIAMIN: Zajusz Izabela z klasy 6

GRATULUJEMY!

KONKURS „W KRAINIE BAJEK I BAŚNI”

W kwietniu odbył się szkolny konkurs plastyczny „W krainie bajek i baśni”przygotowany przez p. Urszulę Adamczyk -Kaleja. Uczniowie klas I- III przygotowali prace plastyczne przedstawiające bohaterów ulubionych bajek i baśni dowolnie wybraną techniką.
Jury nagrodziło następujących uczniów:
I miejsce – Piotr Hawełka kl. I c,
II miejsce – Emilka Porwolik kl. I a,
II miejsce – Amelia Dobosz kl. II b,
III miejsce - Dominika Kułaga kl. I d,
III miejsce - Zosia Machulik kl. II b.

WYDARZENIA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

1 kwietnia dzieci z całego przedszkola szukały ZAJĄCZKA – każdy znalazł upominek dla siebie.

15.04. dzieci z grup „SŁONECZKA” i „PSZCZÓŁKI” oglądały wystawę regionalną zorganizowaną przez klasę Ia.

16 kwietnia po raz kolejny odwiedziliśmy salę ARTerii na spotkaniu z muzyką pod tytułem „NICCOLLO PAGANINI – CZARODZIEJ GITARY”.