slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

Dnia 16 i 17 lutego 2017r. w sali ARTerii gościliśmy babcie i dziadków naszych przedszkolaków. Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały gościom wspaniałe programy artystyczne. Wzruszeniom i oklaskom nie było końca. Po życzeniach dzieci wręczyły przygotowane przez siebie prezenty. Po części artystycznej, goście częstowali się ciastem, kawą i herbatą.

DZIEŃ OSZCZĘDZANIA ENERGII

Z okazji Dnia Oszczędzania Energii, który przypada 15 lutego uczniowie wchodzący w skład Zespołu ds Energii przygotowali apel, w ramach którego przedstawili prezentację multimedialną na temat energii i sposobów jej oszczędzania w codziennym życiu, a także zapoznali społeczność szkolną z działaniami, które podejmowane są w ramach prac zespołu.
W obchody tego dnia włączyli się również uczniowie kółka teatralnego, którzy przygotowali inscenizację dotyczącą sposobów oszczędzania energii elektrycznej i innych zasobów przyrody.

ZAWODY MINI PIŁKI KOSZYKOWEJ

W ramach sportowych rozgrywek organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Mikołowie uczennice Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Gminie Ornontowice brały udział w zawodach mini piłki koszykowej. W turnieju barażowym odbywającym się w Mikołowie-Paniowach dziewczyny zostawiły w pokonanym polu rówieśniczki z Mikołowa i Orzesza, awansując tym samym do rundy finałowej odbywającej się 7 lutego w Łaziskach Górnych.

OPŁATY PRZEDSZKOLE

Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Nr XXVIII/230/17 z dnia 1 lutego 2017r. odpłatność za pobyt dziecka sześcioletniego (z rocznika 2010) w przedszkolu od stycznia 2017r. nie będzie naliczana.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IIIC

W dniu 8 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego z okazji tego szczególnego dnia uczniowie kl. III c również pamiętali o swoich babciach i dziadkach i przygotowali dla nich przedstawienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.

WIZYTA mBOTA W NASZEJ SZKOLE

W lutym gościliśmy w naszej szkole małego robota. Uczniowie otrzymali go na jeden tydzień w ramach akcji „Robopaczka” organizowanej przez firmę TROBOT. W tym czasie podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się z możliwościami działania mBota. Do sterowania robotem uczniowie wykorzystywali pilota, smartfony i komputer. Podczas zajęć robot wykonywał różne zadania: jeździł po torze, parkował w wyznaczonych miejscach, pokonywał slalom na czas.

POGADANKA O ENERGII

Uczniowie wchodzący w skład zespołu ds. energii przeprowadzili pogadanki w klasach oraz wśród przedszkolaków o tym jak ważne jest oszczędzanie energii. Przedstawili swoim kolegom odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Dlaczego energię trzeba oszczędzać?

W dniu 27 lutego 2017r. o godzinie 1630
w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach,
odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Kuratorium Oświaty- Delegatura w Rybniku
w sprawie Nowej Reformy Oświaty.

Na spotkanie zapraszamy rodziców uczniów klas I-VI, przedstawicieli Rady Rodziców.