slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

GOŚCIE Z AZJI

O tym, od jakiego zwierzęcia mleko jest przysmakiem Kirgizów oraz co oznaczają symbole na fladze koreańskiej, wie już chyba każde dziecko w naszej szkole. Wszystko za sprawą dwóch przeuroczych wolontariuszek, studentek Hye Bin Kim z Korei Południowej i Aigerim z Kirgistanu. Przez tydzień podczas lekcji języka angielskiego dziewczyny zabierały nas w podróż do dalekiej Azji, ukazując piękno swoich rodzinnych stron. Nasza szkoła ożywiła się językowo, a konta facebook'owe uczniów zalała fala zdjęć z naszymi gośćmi.

"POCZTÓWKA Z WIELKIEJ BRYTANII"

W drugiej połowie stycznia odbył się konkurs plastyczny: „Pocztówka z Wielkiej Brytanii.” Celem konkursu było przybliżenie uczniom zabytków i ciekawych miejsc w Wielkiej Brytanii. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Monikę Kucharek i Piotra Gorzawskiego. Wyniki:

Klasy IV – VI

I miejsce: Agnieszka Krzyśków VI a, Magdalena Szpik klasa V a
II miejsce: Małgorzata Stryczek IV c
III miejsce: Paweł Szafraniec V a

Klasy I – III

I miejsce: Julia Lenart III a
II miejsce: Anna Kotyczka II a

KONKURS W PRZEDSZKOLU

5 lutego br. w przedszkolu został zorganizowany konkurs wiedzy „Czy znacie te wiersze?” z udziałem dzieci i wychowawczyń wszystkich grup wiekowych. Celem konkursu było utrwalenie znajomości wybranych utworów J. Brzechwy i J. Tuwima poprzez wykonywanie określonych zadań, m. in. recytowanie wierszy, układanie obrazka z części i odgadywanie tytułu wiersza, nawlekanie nitki. Zarówno dzieci, jak i wychowawczynie grup prawidłowo i sprawnie wykonały swoje zadania. Wszystkie grupy zasłużyły na I miejsce. Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, p.

KONKURS POTRAW

29 stycznia 2016r. odbył się konkurs kulinarny, który przeznaczony był dla wszystkich uczniów naszej szkoły. "Konkurs Potraw" został przeprowadzony z inicjatywy uczniów klas starszych i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Tego dnia, zainteresowani konkursem uczniowie przynieśli do szkoły potrawy, wcześniej wykonane w domu. Wszystkie dania, zarówno główne jak i desery, były przygotowane bardzo starannie i estetycznie.

POWIATOWY KONKURS POEZJI

Dnia 25stycznia 2016 roku w ARTerii w gminie Ornontowice odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Bożonarodzeniowej. Konkurs przygotowali nauczyciele szkoły podstawowej: Maria Gabor, Piotr i Agnieszka Gorzawscy oraz Iwona Kieler.

W tym roku recytacje kolęd i pastorałek oceniali: Aleksandra Malczyk, ks. Jerzy Kiełbasa Bożena Kasprzycka i Teresa Machulik.
W grupie uczniów klas I-III przyznano następujące miejsca:
I miejsce- uczennica SP2 z Łazisk Górnych
II miejsce- uczennica SP2 z Łazisk Górnych

KIERMASZ SZKOLNY

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej organizuje Kiermasz Wielkanocny
dnia 13 marca 2016r. od godziny 1500 w dużej sali gimnastycznej szkoły podstawowej.
Zwracamy się do uczniów, rodziców o fanty do dnia 10 marca 2016r.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

W ostatnim tygodniu stycznia w przedszkolu gościliśmy babcie i dziadków naszych przedszkolaków. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały gościom wspaniałe programy artystyczne, na które złożyły się: przedstawienie jasełkowe, kolędy, wiersze, piosenki i tańce. Wzruszeniom i oklaskom nie było końca. Do życzeń dzieci dołączyły przygotowane przez siebie prezenty. Po części artystycznej, goście częstowali się ciastem, kawą i herbatą.