slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Plakat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak każdego roku Zespół Szkolno- Przedszkolny w Gminie Ornontowice zorganizował sztab Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 31 Finał przebiega pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą!

Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

W tym roku organizujemy kwestę do skarbonek oraz aukcje internetowe gadżetów z Fundacji WOŚP. Każdą osobę chcącą wspomóc Fundację WOŚP zapraszamy do udziału w zbiórce, która odbędzie się 29 stycznia 2023 r. w tradycyjny sposób. Wolontariusze będą kwestować w okolicach parkingów i kościoła w godzinach zbliżonych do mszy świętych oraz pod szkołą od 15.00 do 18.00. Wpłat można również dokonać za pomocą eSkarbonki na stronie naszego sztabu https://ornontowice-6577.wosp.pl/#ibox. Wszystkich, którzy chcieliby licytować aukcje internetowe zapraszamy na allegro (w wyszukiwarce należy wpisać #6577 wośp - ze spacją). Zapraszamy do wspólnego pomagania.

Drodzy przyjaciele WOŚP oto ostatnia aukcja jaką można wylicytować wystawioną przez ornontowicki sztab. Zapraszamy do licytacji.

SPOTKANIA Z RODZICAMI

Harmonogram spotkań z rodzicami
31.01 - 01.02.2023 r.

Wychowawca
1A
p. Szwiec Sandra
1B
p. Woźniak-Wasilew Katarzyna
1C
p. Paruzel-Osojca Joanna
1D
p. Zmarzlik Magdalena

Rekrutacja do klasy pierwszej

Zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje, że wniosek o przyjcie dziecka do I klasy Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice należy złożyć w terminie od 13 lutego 2023 r. do 28 lutego 2023 r. u wychowawcy grupy.

Druki do pobrania na stronie www.ornontowice.edu.pl oraz w kancelarii zespołu (pokój 11 a, I piętro, segment A).

W załączeniu znajdują niezbędne dokumenty do zapisu dzieci do klasy pierwszej na rok 2023/2024.

Rekrutacja do przedszkola

Informacja dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym na temat rekrutacji do Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje, że wniosek o przyjcie dziecka do Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice wraz z załącznikami na rok szkolny 2023/2024 należy złożyć w terminie od 01 lutego 2023 r. do 15 lutego 2023 r. w kancelarii zespołu.

Druki do pobrania na stronie www.ornontowice.edu.pl , oraz w kancelarii zespołu (pokój 11 a, I piętro, segment A).

W załączeniu wnioski, oświadczenia i informacje (uzgodnienia odnośnie terminów postępowania rekrutacyjnego) potrzebne podczas zapisów dziecka do Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice na rok szkolny 2023/2024.

PLANY LEKCJI DLA KLAS

W załączeniu Plan lekcji dla klas od 1 do 8 obowiązujący od 30.01.2023 r. W razie kolejnych zmian poinformujemy postem aktualizacyjnym.

Przedszkole - Bal karnawałowy

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi,
mali zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Na balu karnawałowym w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy, muszkieterów, czy policjantów i wielu innych kolorowych postaci. Sale przedszkolne zaś przybrały wystrój sal balowych, pełnych balonów, girland i kolorowych serpentyn. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Po męczących zabawach i tańcach dzieci odpoczywały przy stole kosztując ciast i ciasteczek przygotowanych na tę okazję. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Przedszkole - dokarmianie zwierząt

Dzieci z naszego przedszkola pomagają zwierzętom w zimę. Tak oto grupa "Rybki" wybrała się do Gminnego Parku w Ornontowicach, gdzie nakarmiła ziarenkami kaczki i rybki pływające w stawie. Grupa "Jeżyki" natomiast wybrała się do najbliższych karmików wsypać nasiona ptaszkom.

KOLĘDNICY MISYJNI - 29.12.2022r.

Po raz kolejny w Ornontowicach została przeprowadzona akcja "Kolędnicy Misyjni". Dzieci wraz z opiekunami wyruszyły by przypomnieć mieszkańcom o Dobrej Nowinie płynącej z betlejemskiego żłóbka oraz by prosić o wsparcie dla najbiedniejszych dzieci z Papui i Nowej Gwinei. Sekretariat Papieskich Dzieł Misyjnych co roku wybiera inny kraj, w którym potrzebujące dzieci mogą otrzymać pomoc od swoich rówieśników. W tym roku w akcji chciało wziąć udział rekordowo aż 63 uczniów naszej szkoły. Niestety z powodu choroby wielu chętnych nie mogło uczestniczyć w akcji. Mimo to, aż 40 uczestników oraz 9 dorosłych opiekunów udało się na ulicę Zwycięstwa, aby kolędować i prosić o pomoc dla potrzebujących. Dzieci przygotowały krótką scenkę kolędową, w której opowiedziały o sytuacji dzieci w Papui Nowej Gwinei. Wiele z nich doświadcza cierpień z powodu niesprawiedliwości, wykorzystywania przez dorosłych oraz braku dostępu do edukacji. Zebrane ofiary zostaną przekazane na konto Sekretariatu Dzieł Misyjnych w Warszawie, a stamtąd trafią do Papui Nowej Gwinei, aby zasilić realizację różnego rodzaju projektów.
Akcję przygotowali katecheci Agnieszka i Piotr Gorzawscy. Opiekunkami grup były panie: Gabriela Wyrobek, Agnieszka Wojtaś, Halina Chrobok, Izabela Iwańska, Monika Malcherczyk, Oliwia Wojtaś oraz s. Katarzyna Pluta.