slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 10 slideshow 11

ŚLĄSKI OGRÓD BOTANICZNY - WARSZTATY

W czwartek 21 października uczniowie klasy VIII b uczestniczyli w warsztatach „Tajemnice hydrobiologii” organizowanych przez Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.
W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, na czym dokładnie polega praca hydrobiologa. Zapoznali się z najciekawszymi gatunkami bezkręgowców, które możemy spotkać w polskich wodach. Ósmoklasiści otrzymali też odpowiedzi na wiele ciekawych pytań, jak na przykład: czy polskie małże produkują perły, po co chruściki budują domki, czy wszystkie pijawki piją krew? Na warsztatach omówiona została też tematyka ogólnej roli wody w przyrodzie oraz sposobów ochrony organizmów wodnych. Na koniec zajęć uczniowie wzięli udział w grze planszowej podsumowującej ich wiedzę zdobytą na warsztatach.

Po warsztatach odbyło się ognisko połączone z zabawami integrującymi uczniów.

PRZEDSZKOLE - JESIENNE SPACERY

Jesień to piękna pora roku, która pełna jest kolorów. Dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice w pogodne dni korzystają ze spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkolaki chętnie podziwiają gminny park w jesiennej szacie, a zebrane dary gromadzą w kącikach przyrody oraz wykorzystują do swoich pracy plastycznych.

WYCIECZKA DO ZOO

Razu pewnego wszystkie klasy trzecie
Zoo w Opolu odwiedziły o czym wszyscy się dowiecie....
I choć październik prawie dobiega końca
Na naszej wycieczce nie zabrakło słońca...
Humory nam wszystkim dopisywały
Bo na ten dzień czekaliśmy niemalże rok cały...
Zwierzęta też dla nas były łaskawe
Do zdjęć pozowały niczym jakieś sławy...
Goryle akrobacje na linie urządziły
Żebyśmy się przypadkiem ani chwili nie nudzili ...
Atmosfera była niczym z jakiejś bajki
Kiedy dreptaliśmy wśród kolorowych drzew
I żadne pamiątki i zabawki
Nie zastąpią nigdy tego co integracyjny śpiew ...
I jednego tylko jesteśmy już pewni,
choć na kartkówki przyjdzie teraz czas...
Kolejną wycieczkę już chcemy planować,
by się integrować znów kolejny raz.

PRZEDSZKOLE - DZIEŃ LISTONOSZA

Dnia 21 października 2021r. przedszkolaki z grupy „Nutki” oraz „Sówki” obchodziły „Dzień Listonosza”. Dzieci rozpoczęły ten dzień od oglądania filmiku edukacyjnego pt. „Droga listu”, później z zaangażowaniem narysowały list, który włożyły do zaadresowanej do siebie koperty. Następnie wrzuciły swoje listy do skrzynki pocztowej.

Przedszkolaki odwiedziły również Urząd Pocztowy w Ornontowicach. Dzieci miały możliwość zwiedzenia placówki, dowiedziały się również, jak wygląda praca na poczcie oraz poznały specyfikę pracy listonosza. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione słuchając o tym, jaką drogę musi przebyć list zanim trafi do adresata. Teraz każdy oczekuje z niecierpliwością na nadejście listonosza.

JUBILEUSZ NASZEJ SZKOŁY

14 października 2021 r. Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice obchodziła Jubileusz 70-lecia. Obchody Jubileuszu rozpoczęła uroczysta Msza św. odprawiona w Kościele Parafialnym św. Michała Archanioła w Ornontowicach. Mszę św. koncelebrowali ksiądz proboszcz Grzegorz Lech oraz ksiądz Dobiesław Nieradzik. Dostojeństwa uroczystości dodawały poczty sztandarowe Sztandar Gminy Ornontowice oraz Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki. Po uroczystej Mszy św. zaproszeni goście, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz delegacje uczniów poszczególnych klas udali się do szkoły, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu.

PRZEDSZKOLE - DZIEŃ CHLEBA

Przedszkolaki z najstarszych grup wiekowych w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice obchodziły „Światowy Dzień Chleba”. „Niezapominajki", „Słoneczka " i „Pszczółki" dowiedziały się jak powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka”. Dodatkowo w ramach obchodów przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni Pani Ireny Ciućko, w której miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu powstania chleba. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy oraz poznały produkty, z których wykonuje się chleb. Ostatnim etapem była degustacja świeżego i pachnącego pieczywa. Wszystkie dzieci były zachwycone powstałymi wypiekami.

Serdecznie dziękujemy Pani Irenie Ciućko za wprowadzenie w kulisy piekarskiego rzemiosła i możliwość poznania zawodu piekarza.

PLANY LEKCJI DLA KLAS

W załączeniu Plan lekcji dla klas od 1 do 8 obowiązujący od 18.10.2021 r. (zmiana sal). W razie kolejnych zmian poinformujemy postem aktualizacyjnym.

URODZINOWY HAPPENING NASZEJ SZKOŁY

W naszej szkole rozpoczął się rok jubileuszowy, w ramach którego poprzez wiele akcji i inicjatyw chcemy uczcić 70-lecie Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice.

Jednym z pierwszych przedsięwzięć było zorganizowanie urodzinowego happeningu integracyjnego pod hasłem „CZERPMY RADOŚĆ Z BYCIA RAZEM”, który odbył się 15 października. Zdajemy sobie sprawę, iż sytuacja pandemii i zdalne nauczanie niekorzystnie wpłynęło na integrację zespołów klasowych. Stąd zrodził się pomysł, by uczniowie w ramach „urodzin szkoły” pobyli razem i wspólnie świętowali 70-lat jubilatki.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło Polski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer