INFORMACJA - DOPALACZE

W okresie świątecznym w naszym powiecie troje młodych ludzi straciło życie w efekcie zażycia "dopalaczy". Należy mieć świadomość, iż wszelkie środki odurzające są niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Tak zwane "dopalacze" są szczególnie zagrażające, ze względu na fakt, iż ich skład zmienia się bardzo często. Znajdujące się w nich nowo wytwarzane substancje toksyczne nie są zbadane pod kątem ryzyka dla zdrowia. Nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę kryje się w "dopalaczach”, gdyż produkty o takiej samej nazwie mogą różnić się rodzajem i stężeniem zawartych substancji psychoaktywnych. W przypadku zatrucia „dopalaczami” lekarze nie wiedząc, z jakimi związkami mają do czynienia, mogą okazać się bezsilni lub nie zdążyć z pomocą. Zachęcamy do zapoznania się z ulotkami profilaktycznymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach oraz informacjami zawartymi na stronie https://dopalaczeinfo.pl/.

Logo_.png198.7 KB
plakat_dopalacze.png582.08 KB