PROJEKT KREATYWNY ODKRYWCA

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Gminie Ornontowice w październiku 2018 roku przystąpił do projektu „Kreatywny odkrywca” realizowanego przez Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Projekt ma na celu wzbudzać ciekawość, inspirować do twórczego myślenia, rozwijać zainteresowania młodych odkrywców. W projekcie uczestniczą uczniowie kl. IV b i V e. Koordynatorem projektu z ramienia szkoły jest pani Agata Szuba-Dyrcz. W ramach tego projektu uczniowie uczestniczyli już w wykładzie popularnonaukowym pt. „Prywatne życie roślin” na Uniwersytecie Śląskim. Brali również udział w zajęciach laboratoryjnych pt. „W laboratorium chemicznym – jak pracuje chemik” w Chorzowie. W marcu zaplanowano wycieczkę do Chorzowa do Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych na zajęcia laboratoryjne pt. „Substancje i ich właściwości”. Dodatkowo od marca do czerwca realizowane będą warsztaty pt. „Efektywna nauka”. Zajęcia te będą realizowane na terenie szkoły.