WYCIECZKA DO MUZEUM

15 października 2019 r. uczniowie klasy VI A i VI B pojechali na wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Dzieci zwiedziły Muzeum Powstań Śląskich oraz uczestniczyły w lekcji muzealnej „Życie codzienne w śląskich miastach na początku XX wieku”. Celem wycieczki było upamiętnienie 100-lecia Powstań Śląskich.

Uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas. Poznali wiele ciekawostek na temat historii Śląska, mogli obejrzeć mnóstwo pamiątek związanych zwłaszcza z historią Górnego Śląska. Zgromadzone w Muzeum Powstań Śląskich źródła historyczne pomagają w łatwy sposób przyswoić i pogłębić wiedzę o życiu mieszkańców Śląska przed wybuchem I wojny światowej oraz o postaciach i wydarzeniach związanych z powstaniami śląskimi i plebiscytem.

Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały p. Barbara Czyż, p. Kornelia Osińska – Kurpas oraz p. Katarzyna Walczak.

oprac. Kornelia Osińska - Kurpas