LEKCJA W BIBLIOTECE

W ramach współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną 7 listopada br. uczniowie klasy III b wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci i młodzieży napisanych zrozumiale i z dużym poczuciem humoru. W jego twórczości nie brakuje też książek historycznych, rozbudzających uczucia patriotyczne wśród młodych czytelników i przybliżających trudne dzieje naszej ojczyzny. Autor opowiadał bardzo interesująco o swojej twórczości i pasji pisania. Uczniowie dowiedzieli się skąd czerpie pomysły do pisania, jak powstawały jego kolejne książki. Dużą część spotkania stanowiły też odpowiedzi pisarza na liczne pytania zadawane przez dzieci. Odpowiadając na jedno z nich pisarz omówił całą drogę powstania książki od pierwszych roboczych notatek, poprzez pisanie, korekty, redakcję, drukarnię aż po półkę w księgarni, a trwa to ok. 1 roku, pod warunkiem jednak, że pisarz już wie dokładnie, o czym chce pisać. Na zakończenie można było zakupić książki autora i poprosić o imienną dedykację. Spotkanie było interesujące i przebiegło w wesołej, sympatycznej atmosferze.

Zdjęcie grupowe w bibliotece” height=