SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI RADY GMINY

W piątek 29 listopada uczniowie klas VIII Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice uczestniczyli w spotkaniu z Przewodniczącym Rady Gminy Ornontowice Panem Henrykiem Nieużyłą i Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Ornontowice Panem Ryszardem Milanowskim.Tematem spotkania był samorząd lokalny. Przewodniczący RG Pan Nieużyła przybliżył uczniom wiadomości o Radzie Gminy, o jej zadaniach i kompetencjach. Młodzież dowiedziała się, na czym polega praca radnych, jakie są obowiązki radnych, co to jest sesja i jaki jest jej przebieg. Wiceprzewodniczący Rady Gminy Ornontowice Pan Milanowski opowiadał uczniom o funkcjonowaniu samorządu gminnego. Pan Milanowski przypomniał również o reformie z 1999r. odradzającej powiaty oraz o przywróceniu w 1990r. Ornontowicom praw samodzielnej gminy.
Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali gościom pytania, m. in. pytali o wiek najmłodszego w tej kadencji radnego, byli ciekawi ile pań zasiada w obecnej radzie, a także pytali o anioła w Gminnym Parku, czy też o powstanie basenu.
Dziękując za spotkanie, uczniowie wręczyli Przewodniczącemu RG Panu Henrykowi Nieużyle i Wiceprzewodniczącemu RG Panu Ryszardowi Milanowskiemu wiązanki kwiatów.

oprac. Kornelia Osińska - Kurpas

Zdjęcia ze spotkaniaZdjęcia ze spotkania