SZLACHETNA PACZKA - PODZIĘKOWANIE

"Szanowni Państwo, otrzymaliśmy oficjalny raport z przekazania naszych darów potrzebującej rozdzinie w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Jeszcze raz serdecznie dziekujęmy wszystkim za wsparcie."

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Natalia z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina była podekscytowana, nie potrafiła uwierzyć, że przyjechaliśmy. Wszyscy byli szczęśliwi i nie umieli powstrzymać łez. Rodzina nie potrafiła zmieścić wszystkich paczek w domu, Pani Natalia z radością i przejęciem rozpakowywała każdą paczkę. Na koniec po otwarciu wszystkich rozpłakała się, obejmując wszystkich wolontariuszy. Mała Laura rozdzierała papier każdej paczki na szczęście i rzucała w górę ze szczęścia. Pani Natalia najbardziej ucieszyła się z opału, bo to odciąży budżet rodziny oraz mebelek dla najmłodszej córki. Ilona najbardziej ucieszyła się z beżowej torebeczki oraz ogromnej ilości kosmetyków i przyborów higienicznych. Najmłodsza córka nie potrafiła usiedzieć w miejscu, otwierała wszystkie paczki i biegała po domu, nie dowierzając w to, co się dzieje. Najbardziej podobał się jej plecak, ubranka oraz farby do pomalowania jej pokoiku. Pani Natalia przytulała wszystkich bez końca, otwierała paczki z ogromnym przejęciem i nie dowierzała w to, co widzi. Radość była przeogromna, rodzina dziękowała bez końca. Wzruszenie i radość jest naprawdę nie do opisania. Jako wolontariusz zdaje sobie sprawę, że ten opis nie odda chwili spędzonej u rodziny. Żałuję, że nie mam możliwości zamknięcia w słoik tej atmosfery przesyconej radością oraz wzruszeniem, ponieważ niezwłocznie przesłałbym go Państwu, abyście i Wy mogli poczuć tę niesamowitą chwilę. Od siebie pragnę dodać, że jesteście dla mnie nie jakimiś darczyńcami, ale Bohaterami. Nisko klękam przed każdym z Państwa, chcąc wyrazić podziw i podziękować za hojność serca, za zaangażowanie, za rewelacyjny kontakt. Dziękuję pięknie.

Słowo od Rodziny

Rodzina pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którym zawdzięcza otrzymane prezenty. Dają one wiele radości i niezmiernie pomogą w codziennym życiu. Dzięki prezentom rodzina może spędzić Święta w cieple, ze stołem pełnym jedzenia i darami pod choinką. Pani Natalia przesyła każdemu gorące całusy i moc uśmiechu. Rodzina życzy Wesołych Świąt i dziękuje z całego serca za "cud". Rodzina przekazała Darczyńcą kartkę z życzeniami oraz stroik świąteczny, który sami zrobili.

Słowo od Wolontariusza

Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować za Wasze otwarte serca, za wsparcie. Wasza obecność utwierdza nas w przekonaniu, że to, co robimy, ma sens. Wywołaliśmy wspólnie uśmiech na twarzach rodziny. Dziękujemy Wam za to! Ze swojej strony chciałabym serdecznie podziękować za współpracę przy przygotowywaniu pomocy dla rodziny. Dziękuję również za odpowiedzialne przygotowanie zawartości paczki, dzięki czemu mogłam uczestniczyć i współdzielić radość wraz z rodziną rozpakowującą prezenty. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona jakością i ilością wszystkich rzeczy, które znalazły się wewnątrz paczek. Mam nadzieję, że Szlachetna Paczka ma i będzie miała coraz więcej takich Darczyńców jak Państwo, że wszyscy wolontariusze mogą być dumni i cieszyć się ze wspaniałej współpracy tak jak ja. Liczę również na to, że będę miała przyjemność spotkać się z Państwem przy okazji kolejnych edycji Paczki. Pozdrawiam oraz życzę zdrowych i wesołych świąt! Tak jak pisałam chwila u rodziny to coś pięknego, zamknęłabym ten czas w słoiku i przesłała Państwu. Nie da się opisać szczęścia, radości i wzruszenia rodziny. Dziękuję SUPER BOHATEROM z Ornotowic za pomoc rodzinie!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI