EUROWEEK

W dniach 10-14 grudnia uczniowie klasy 6d oraz klas ósmych wraz z opiekunami p. Bożeną Banach, p. Justyną Podbielską-Smolorz, p. Agnieszką Paruzel oraz p. Grzegorzem Zubrem uczestniczyli w wyjeździe do Międzygórza w województwie dolnośląskim.

Celem wycieczki było uczestnictwo w programie edukacyjnym Euroweek, podczas którego uczniowie doskonalą umiejętności językowe oraz kształtują zdolności przywódcze w Szkole Liderów. Ponadto program uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Podczas pięciodniowego pobytu uczniowie uczestniczyli w wielu warsztatach z wolontariuszami z następujących krajów: Gwatemali, Turcji, Indonezji, Meksyku oraz Algierii.

To już kolejne spotkanie naszych uczniów z obcokrajowcami w ramach tego programu, każde z nich na długo utkwi uczestnikom w pamięci, ponieważ są to spotkania z ciekawymi, egzotycznymi kulturami, nietuzinkowymi ludźmi i nauka interesujących wiadomości. Była to również okazja do zwiedzenia ciekawych miejsc, takich jak wodospad w Dolinie Wilczki oraz przeciwpowodziowa zapora wodna.

”Zdjęcia”Zdjęcia”Zdjęcia