28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

PODSUMOWANIE 28. FINAŁU WOŚP
W SZTABIE MIESZCZĄCYM SIĘ
W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W GMINIE ORNONTOWICE

Celem tegorocznego Finału WOŚP było zebranie środków na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
W Ornontowicach Orkiestra zagrała już po raz piętnasty. Sztab mieścił się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym i współpracował z Urzędem Gminy Ornontowice, Arterią – Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, Gminną Biblioteką Publiczną w Ornontowicach, Gminnym Ośrodkiem Zdrowia w Ornontowicach, Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach, GKS „Gwarek”, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz z Policją. Szefem Sztabu była pani Kornelia Osińska – Kurpas, która koordynowała działania wspólnie z dyrektor Moniką Orłowską-Przybyłą. W ornontowickim Sztabie zostało zarejestrowanych 25 wolontariuszy (w tym 20 uczniów klas ósmych), których przygotowała i przeszkoliła pani Maria Zawierta – Tomala.
W ramach 28. Finału WOŚP w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się Impreza Finałowa. Można było zobaczyć występy artystyczne, skorzystać z oferty „Kącika Malucha” oraz przejażdżki sportowym samochodem marki Porsche, pośpiewać Karaoke. Otwarty był również bufet, działała loteria. W przerwach między występami artystycznymi przeprowadzona została sprzedaż przedmiotów wartościowych, którą prowadziły panie Agnieszka Bugla i Karolina Sosna, a konferansjerkami były uczennice Julia Siedlaczek i Klaudia Zajusz. Nad częścią techniczną czuwali: Maksym Juranek oraz Marcin Knapczyk, Krystian Mańczak i Dawid Trześniowski. Orkiestrowe granie zakończył o godzinie 20.00 na boisku GKS „Gwarek” pokaz „Światełko do nieba”.

Zebrana przez Sztab kwota to: 33300,25 zł. (wyższa od ubiegłorocznej o 3572,99 zł).
Najwyższe kwoty w puszkach kwestarskich zgromadzili: Adriana Juranek 1318,45 zł, Patryk Niedobecki 1294,46 zł, Krystian Malczyk 1257,05 zł oraz Kamil Żylski 1247,22 zł.

Dziękujemy Wszystkim, którzy grali z nami w niedzielę 12 stycznia!
Podziękowania znajdziecie w załączniku.
Jesteście wspaniali!

Sztabu nr 644