WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - STYCZEŃ 2020

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany przez dzieci „Bal przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do prawdziwej krainy bajek i baśni. Podczas balu towarzyszył nam wodzirej, który na tę okazję przygotował mnóstwo atrakcji, gier i zabaw. W czasie balu dzieci zaprezentowały swoje niebanalne stroje. Na balu obok księżniczek, wróżek, piratów pojawili się także indianie oraz koty. Po wielkiej prezentacji strojów oraz sesji zdjęciowej rozpoczęła się wspólna zabawa. Dla spragnionych i zmęczonych zabawą znalazła się chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku. Jak zwykle bawiliśmy się doskonale.

„Zdjęcia„Zdjęcia„Zdjęcia

Żaden prezent nie ucieszy tak jak wykonany własnoręcznie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasze przedszkole postanowiło wziąć udział w warsztatach świecowych, które odbyły się 3 i 4 lutego bieżącego roku. Podczas warsztatów dzieci nie tylko poznały jedną z technik wytwarzania świec ale także wyczarowały dla swoich dziadków niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju świecę ozdobną. Unikalny dobór dodatków, kolorów i zapachów stworzył idealny prezent. Dzieciom warsztaty bardzo się spodobały. Rozwinęły nie tylko swoje umiejętności twórcze ale także manualne.

„Zdjęcia„Zdjęcia

31 stycznia grupa „Różyczki” z Przedszkola im. Kubusia Puchatka wraz z wychowawczynią Aleksandrą Głosz udała się z wizytą do Urzędu Gminy w Ornontowicach. Celem wizyty było poznanie zasad funkcjonowania urzędu i pracy wójta. Młodych ornontowiczan przyjęto w sali obrad Rady Gminy. Dzieci spotkały się z Panem Wójtem Marcinem Kotyczką oraz jego zastępcą Panem Dariuszem Spyrą. W trakcie wizyty dzieci zadawały pytania, na które Włodarze naszej gminy chętnie i wyczerpująco odpowiadali. Następnie dzieci udały się do gabinetu Pana Wójta, gdzie miały możliwość usiąść w fotelu najważniejszej osoby w gminie i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Dzieci także odwiedziły Skarbnika Gminy, Urząd Stanu Cywilnego oraz Wydział Gospodarki Odpadami. Na zakończenie dzieci otrzymały od pracowników Urzędu Gminy upominki.
Grupa „Różyczki” serdecznie dziękuje panu Wójtowi za zaproszenie i ciekawie spędzony czas w Urzędzie Gminy w Ornontowicach.

„Zdjęcia„Zdjęcia„Zdjęcia