Drodzy Rodzice,

na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ukazała się informacja o korzystaniu z dodatkowego zasiłku opiekuńczego w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych od 12 do 25 marca 2020r. Dzięki ustawie z dnia 2 marca 2020r. rodzicom dzieci w wieku do lat 8, będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia, żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy:

• opiekują się dzieckiem poniżej 8 roku życia,
  • są objęci ubezpieczeniem chorobowym.

Pracownik może skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego po złożeniu oświadczenia.
Wzór oświadczenia oraz dodatkowe informacje o sposobie wypełnienia oświadczenia znajduje się na stronie internetowej ZUS. Oświadczenie należy złożyć w Oddziale Kadr.