XII MŁODZIEŻOWY FESTIWAL NAUKI W MIKOŁOWIE

Do udziału w dwunastej edycji Młodzieżowego Festiwalu Nauki w Mikołowie nasza szkoła przygotowywała się już od listopada. Impreza miała mieć miejsce w Domu Kultury w Mikołowie 13 marca. Niestety ze względu na odwołanie imprez masowych i zajęć w szkołach od 12 marca, nie mogliśmy zorganizować stoiska, chociaż wszystko było już gotowe. Do przygotowania stoiska, zgłosiły się trzy uczennice - „Młodzi Odkrywcy” z klasy 7a: Natalia Michałowska, Anna Smorz i Aleksandra Spyra.

Temat tegorocznego festiwalu, to były „Tajemnice krainy liczb” . Powstały ciekawe modele matematyczne. Nasi uczniowie z klas 5 - 8, wykonali zegary, kalendarze, domina matematyczne, plansze z grami, drzewka z ciekawymi liczbami, kalendarz wieczny, albumy, rozwinięcie liczby „π” . Niestety prace zostały pokazane na razie uczniom poszczególnych klas w czasie lekcji. Mamy nadzieję, że będzie możliwość zaprezentowania stoiska dla większej grupy w najbliższym możliwym terminie.
Jak co roku imprezie towarzyszyły konkursy: fotograficzny i filmowy. W tym roku zdobyliśmy w obu konkursach pierwsze miejsca. W konkursie plastycznym 1 miejsce otrzymała Natalia Michałowska z kl. 7a , natomiast za film również 1 miejsce otrzymały Natalia Michałowska z kl. 7a oraz Anna Smorz z kl. 7a.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie: Anna Profaska i Elżbieta Lewicka