WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - MARZEC 2020

CZŁOWIEK ORKIESTRA W PRZEDSZKOLU

3 marca 2020r. nasze przedszkole odwiedził, absolwent Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu im. J. Kochanowskiego w Kielcach pan Wiesław Pyzalski. Audycja muzyczna w jego wykonaniu zawierała m.in. prezentację instrumentów tj. kazobo kazobie, pianino, dzwonki naciskane, bum – bum rurki oraz grzechotki. Muzyk wykonał na zaprezentowanych instrumentach trzy piosenki: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Wesołe przedszkole”oraz „Kolorowe kredki”. Dzieci miały możliwość wysłuchania utworów muzyki poważnej – Noktum po. 9 nr 2 – muz F. Chopina, „ Walc kwiatów” z baletu „ Dziadek do orzechów” muz. P. Czajkowskiego. Najmłodsi odbiorcy przedstawili improwizację rytmiczną na prostych instrumentach perkusyjnych niemelodycznych do utworów muzyki filmowej:„ Willkommen” czy „ If i were a rich man”. Niewątpliwą atrakcją okazała się fonogestyka i śpiewanie podstawowych dźwięków gamy oraz granie przez jednego wykonawcę na kilku instrumentach jednocześnie. Na zakończenie audycji dzieci wykonały proste melodie na dzwonkach naciskanych. Audycja muzyczna z pewnością przyczyniła się do pobudzenia aktywności muzycznej, nauczyła właściwej postawy i skupienia uwagi przy percepcji muzyki artystycznej.

„Zdjęcia„Zdjęcia

SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻKI „PAN TOTI”

W dniu 05.03.2020r. dzieci z grup: Jeżyki, Słoneczka i Pszczółki uczestniczyły w spotkaniu z autorką i ilustratorką książek dla dzieci o przygodach Pana Totiego – Panią Joanną Sorn-Gara. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz przybliżenie tematyki związanej z pracą autora i ilustratora książek dla dzieci. Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z głównym bohaterem bajki – Panem Totim, chętnie uczestniczyły w warsztatach, oglądały jedną z bajek oraz otrzymały książeczki z dedykacją autorki.

DZIEŃ KOBIET
Dzień Kobiet!, Dzień Kobiet!, niech każdy się dowie, że dzisiaj Święto dziewczynek…

8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. Ten uroczysty dzień przeniesiony został na 9 marca (poniedziałek). Chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle szarmanccy i uczynni.

„Zdjęcia„Zdjęcia„Zdjęcia

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „PCHŁA SZACHRAJKA”

Dnia 17 marca na stronie Kutnowskiego Domu Kultury było można obejrzeć retransmisję spektaklu „Pchła Szachrajka” przygotowanego przez aktorów amatorów ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie. Pomimo przymusowej kwarantanny w domach, dzieci z grup: Kotki, Różyczki i Skrzaty uczestniczyły w tym spektaklu, który przyniósł wiele korzyści- dzieci rozwijały swoją wrażliwość artystyczną, przygotowały się do świadomego uczestnictwa w kulturze, obcowania ze sztuką, rozbudziły zainteresowanie teatrem. Po zakończonym spektaklu dzieci narysowały ulubione przygody Pchły Szachrajki.

C21 MARCA- PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Dnia 21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny. Jest to również światowy Dzień Zespołu Downa. Data tych obchodów nie jest przypadkowa- związana jest z istotą zaburzenia trisomią 21 chromosomu. Dzieci z grupy „Różyczki”, które realizują innowację pedagogiczną „Nauczmy się razem żyć”, zaprosiły do świętowania swoich kolegów i koleżanki z grup Kotki i Skrzaty. Tego dnia postanowili symbolicznie wesprzeć znane nam i nieznane osoby z zespołem Downa. Każdy przedszkolak miał na nogach dwie różne skarpetki, każdą innego koloru/wzoru. Tym sposobem wykazaliśmy się tolerancją oraz zrozumieliśmy, że różni nas tak niewiele - jeden dodatkowy niepasujący chromosom, tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka.

„Zdjęcia„Zdjęcia„Zdjęcia

„30 MARCA - DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA”

Dzieci z grup: Kotki, Różyczki i Skrzaty zorganizowały Dzień Zdrowego Śniadania. W tym dniu, miały okazję przygotować pyszne, kolorowe i co najważniejsze zdrowe śniadanie. Celem przygotowania wyjątkowego śniadania było przypomnienie jak ważną rolę pełni ono w codziennej diecie. Śniadanie miało zachęcić do zjedzenia wędlin, warzyw i nabiału. Przygotowane samodzielnie śniadanie smakowało jeszcze lepiej, o czym mogły świadczyć uśmiechy na ustach naszych wychowanków.

NARYSUJ TĘCZĘ

Grupy 6-latków przyłączyły się do akcji „Narysuj tęczę”. Pomysł stworzenia akcji przyszedł do Nas z Włoch i idzie dalej w świat. Dzieci we Włoszech malują piękną i kolorową tęczę na znak jedności i solidarności ze wszystkimi, którzy siedzą w domu, po to by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dzieci malowały, wyklejany bądź wycinały kolorowe tęcze i wywiesiły w swoim oknie, aby uatrakcyjnić puste ulice oraz wykazać się solidarnością w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.