PRZEDSZKOLAKI NA KWARANTANNIE

W marcu bieżącego roku nastał dla wszystkich bardzo trudny czas i nikt nie spodziewał się, że nasze rozstanie będzie tak długo trwało. Jednakże dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli przedszkolaki mogły zdobywać nową wiedzę, rozwijać swoją kreatywność i kondycję fizyczną oraz brać udział w życiu kulturalnym. Wszystko to odbywało się oczywiście online.

Jeszcze w marcu, a dokładniej pierwszego dnia wiosny obchodziliśmy również Dzień Zespołu Downa, w tym dniu wielu przedszkolaków miało na nogach dwie różne skarpetki, każdą innego koloru/wzoru. Tym sposobem wykazali się tolerancją oraz zrozumieli, że różni nas tak niewiele - jeden dodatkowy niepasujący chromosom, tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka.

Niedługo potem, bo 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem obchodów tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej zaburzeń ze spektrum autyzmu. Najbardziej charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski, dlatego ornontowickie przedszkolaki ubrały się w tym dniu na niebiesko oraz zobaczyły krótki film, mający na celu uświadomienie im, czym jest autyzm.

Na początku kwietnia w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs pt. „Wiosenne kapelusze”. Zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie wiosennego kapelusza z użyciem różnych materiałów, a następnie zrobienie zdjęcia Modelki lub Modela w kapeluszu. Wzięły w nim udział dzieci z wszystkich grup, wykazując się dużym zaangażowaniem, wyobraźnią oraz kreatywnością. Ich kapelusze były bardzo pomysłowe, pięknie wykonane oraz niepowtarzalne.

Poza tymi wydarzeniami przedszkolaki brały udział w zajęciach z wykorzystaniem technologii informacyjnej, oglądały ciekawe filmy edukacyjne, rozwiązywały quizy online, zadania w swoich książkach oraz wykonywały ciekawe prace plastyczne: przygotowywały się do Wielkanocy, witały wiosnę, uczyły się o ekologii, wodzie, kosmosie, zwierzętach oraz poruszyły wiele innych tematów. Tak jak w czasie przed epidemią, przedszkolaki brały udział również w zajęciach sportowych, z języka angielskiego, religii oraz rytmiki. Bardzo chętnie oglądały wszelkie wydarzenia kulturalne online, jak na przykład przedstawienie teatralne „Pchła Szachrajka” czy audiobook przygotowany przez Teatr Kultureska pt. „Owca Ola bohaterką pola”.