ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 1 września w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice nowy rok szkolny rozpoczęto akademią przygotowaną przez uczniów i uczennice klas ósmych. W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Ornontowice – pan Marcin Kotyczka, Zastępca Wójta Gminy Ornontowice – pan Dariusz Spyra, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy - pan Ryszard Milanowski, ksiądz proboszcz Grzegorz Lech oraz Przewodniczące Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. K. Miarki oraz Przedszkola im. Kubusia Puchatka – panie Aleksandra Pruś i Aneta Jeleniewicz. W czasie krótkiej akademii ósmoklasiści nie tylko upamiętnili 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej, ale również wspominali odchodzące wakacje. Przekazali jednak, że z optymizmem patrzą na rozpoczynający się rok szkolny, ponieważ po niespełna czterech miesiącach pracy zdalnej oraz dwumiesięcznych wakacjach zdążyli zatęsknić za szkolnymi murami.

Ze szkolnymi murami zaś pożegnały się panie: Irena Adamczyk, Anna Milanowska i Ilona Gerus, które odeszły na zasłużoną emeryturę. W czasie akademii podziękowania za wieloletnią pracę, za serce włożone w edukację i wychowanie wielu pokoleń młodych ludzi złożyli: Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice, przedstawiciele organu prowadzącego, grono pedagogiczne, a przede wszystkim uczniowie i przedszkolacy. Naszym Paniom Emerytkom jeszcze raz życzymy delektowania się czasem wolnym na emeryturze i realizowania swoich marzeń i pasji.

Zdjęcia z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021