WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ MAKARONU

Dzień 25 października to szczególny dzień dla wszystkich wielbicieli makaronu- obchodzi się wtedy Światowy Dzień Makaronu. W piątek 23.10 dzieci z grupy “Gwiazdki” postanowiły przyłączyć się do obchodów tego nietypowego święta. Celem tego dnia było pokazanie, że jest to potrawa znana i lubiana na całym świecie, a dodatkowo zdrowa. Podczas oglądania filmu edukacyjnego dzieci poznały z czego robi się makaron, oglądały na ilustracjach oraz zgromadzone na stolikach rodzaje makaronu. Następnie zaczęła się makaronowa zabawa pt. “Kto szybciej zje spaghetti?”. Później Gwiazdki bawiły się w dmuchanie gwiazdkowego makaronu na talerzyku oraz w spacer z makaronem cannelloni na widelcu. Świętowanie Dnia Makaronu dzieci zakończyły wykonaniem makaronowej gwiazdki.