WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - KODOWANIE

Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowo oswajamy dzieci z nowymi pojęciami, które stają się dla dzieci bardziej zrozumiałe i pozytywnie kojarzone, bo programowanie może być świetną zabawą. Im wcześniej dzieci poznają świat kodowania tym prostsza i efektywniejsza będzie matematyka w późniejszych latach. Nasze przedszkole co tydzień organizuje zajęcia z kodowania. Kodują maluchy, średniaki oraz starszaki. Podczas zajęć dzieci układają na macie tematyczne obrazki z kolorowych kubeczków, wyznaczają trasy, kolorują obrazki według współrzędnych, układają sudoku lub układają obrazki według wielkości, koloru lub innych cech. Dzieci podczas zajęć świetnie się bawią, a obecność maty i kubeczków jest dla nich niezwykle inspirująca.