WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ ZIEMI

W naszym przedszkolu 22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia zastanowiliśmy się, jak dbać o środowisko wokół nas.
Dzieci z naszego przedszkola ślubowały bycie Przyjacielem Przyrody, wykonały opaski i odznaki Przyjaciela Ziemi, obejrzały film edukacyjny "Jak chronić Ziemię" oraz "Co sprawiło, że Ziemia i kropelka są wesołe". Były również quizy, ćwiczenia online na monitorze interaktywnym, zabawy parateatralne "Ratujemy morskie stworzenia", a nawet inscenizowana ruchem opowieść muzyczna z wykorzystaniem szmatki oraz uwertury Carmen. Nie zabrakło prac plastycznych poświęconych Ziemi czy spacerów ze zwróceniem uwagi na czystość otoczenia oraz poszanowania przyrody przez ludzi.

Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasady recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną.