WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - POKAZ STRAŻACKI

W piątek (07.05.2021r.) dzięki uprzejmości GKS "Gwarek" oraz Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornontowicach odbył się pokaz strażacki dla całego przedszkola. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć sprzęt, jakim posługują się strażacy w czasie swojej pracy związanej z ratowaniem ludzi z wypadków komunikacyjnych, podczas powodzi czy pożaru. Następnie nastąpiła prezentacja samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzieci miały okazję wejść do środka i poczuć się jak prawdziwy strażak. Obowiązkowym punktem programu był pokaz lania wody z armatki.

W ramach innowacji "Mały człowiek w świecie wielkiej literatury" dzieci z grup Słoneczka i Pszczółki miały również okazję wysłuchać czytanej przez Pana Strażaka bajeczki pt. "Pożar" S. Todorskiego.
Za przyjazd oraz przeczytanie bajeczki serdecznie dziękujemy.