WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - ZAWÓD KRAWCOWEJ

W ramach innowacji pedagogicznej "Mały ornontowiczanin poznaje zawody" grupa Nutki poznała zawód krawcowej. Dzięki uprzejmości jednej z mam- Pani Pauliny Lepich, przedszkolaki miały okazję zobaczyć film nakręcony w pracowni krawieckiej. Dzieci z uwagą przyglądały się przyrządom takim jak: nożyk krawiecki, igła, nici, szpulki, tkaniny oraz maszyna do szycia. Najważniejszym punktem filmu był pokaz wykrawania elementów z tkaniny oraz szycia na maszynie. Jednak nie tylko na filmie można było zobaczyć pracę krawcowej. Pani Ola przyniosła dla dzieci wszystkie potrzebne narzędzia. Dzieci mogły same doświadczyć jak trudną sztuką jest nawlekanie nitki na igłę oraz prawidłowe zdjęcie pomiarów z ruszających się dzieci.

Pani Paulinie bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie filmu ze swojej pracowni oraz życzymy niewyczerpanej weny twórczej.