WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - PRZEDSZKOLE BEZ BARIER

W miesiącu maju odbyły się kolejne zajęcia z innowacji "Przedszkole bez barier". Tematem spotkania było "Funkcjonowanie dziecka niepełnosprawnego w rodzinie- dziecko niepełnosprawne a rodzeństwo". Gościem spotkania była Pani Pedagog, która przeczytałam dzieciom opowiadanie "O dzięciołku Kornelku" , który wykluł się z jajka z niedorozwiniętym skrzydełkiem, jego życiu w dzięciołowej rodzinie oraz marzeniach o byciu potrzebnym. Po spotkaniu przedszkolaki kolorowały kolorowankę przygotowaną przez gościa.

Również w ramach tejże innowacji, odbył się konkurs pt. "Niepełnosprawni są wśród nas". Gwiazdki oraz Jeżyki kolorowały obrazki z różnymi niepełnosprawnościami, następnie przyklejały na plakat, który ozdabiały dekoracjami. Rywalizacja była bardzo zacięta. Każdy plakat był przygotowany na medal. Konkurs zakończył się zdobyciem 1 miejsca przez obydwie grupy. Panie wręczyły grupom dyplomy oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie. Na koniec dzieci dzieliły się słodkim poczęstunkiem.