KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI ETWINNING

Wspaniała wiadomość dotarła do uczniów klasy IVb Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice, którzy pod kierunkiem nauczycielki informatyki Bożeny Kubicy w roku szkolnym 2020/2021 pracowali nad projektami eTwinning: „StudentsNcodeS” oraz „Our Lovely Friends Animals and Empathy”.
Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało szkole Krajowe Odznaki Jakości!

Odznaka ta jest przyznawana przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Jest ona wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za zaangażowanie w działania poświęcone eTwinningowi. Dla uczniów jest to wspaniałą motywacją do dalszej pracy, a dla szkoły prestiżem i wyrazem otwarcia się na współpracę europejską.

Przygotowane przez nas projekty po spełnieniu wymogów formalnych, zostały ocenione pod kątem następujących kryteriów: innowacyjność pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, trwałość i możliwość ponownego wykorzystania.

Projekty realizowane były w języku angielskim. Pierwszy z projektów dotyczyły tematyki szyfrowania i kodowania, drugi ochrony praw zwierząt. Celami zadań projektowych było nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z innych krajów, pogłębianie wiedzy o swoim kraju i kraju partnerów, lepsze zrozumienie zagadnień związanych z opieką nad zwierzętami, podniesienie kwalifikacji językowych, wzbudzenie i utrzymanie motywacji do nauki języka angielskiego, rozwój kreatywności, pewności siebie, umiejętności planowania, współpracy i odpowiedzialności wśród uczniów, umiejętności szyfrowania i kodowania w zakresie dostępnych programów i aplikacji. Projekt realizowany był pod kierunkiem pani Bożeny Kubica.

Zdjęcia z zajęć w ramach projektu