ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 nastąpiło w naszej szkole w sposób tradycyjny, choć z zachowaniem zasad sanitarnych - 1 września br. na uroczystej akademii zebrali się zaproszeni goście, dyrekcja, grono pedagogiczne i przedstawiciele uczniów.

Swoje przemówienia skierowane do obecnych wygłosili pani dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gminie Ornontowice Monika Orłowska - Przybyła oraz Wójt Gminy Ornontowice Marcin Kotyczka. Pani dyrektor zachęciła uczniów do nauki w nowym roku szkolnym w wielu odnowionych salach lekcyjnych, w nowo oddanej siłowni oraz pracowni przyrodniczej, której uroczyste otwarcie nastąpi niebawem, życząc podopiecznym sukcesów na miarę tych osiągniętych przez zeszłorocznych ósmoklasistów, których średnie wyniki z egzaminu przewyższały średnie powiatowe, wojewódzkie i krajowe.

Wójt Gminy Ornontowice natomiast powitał w gronie pracowników Zespołu nową główną księgową p. Martę Wojtyczkę. Wręczył również akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego p. psycholog Paulinie Polus-Drewniak. Życzył również młodzieży szkolnej, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom udanego, satysfakcjonującego i bezpiecznego roku szkolnego.

Uroczystość zwieńczyło przedstawienie artystyczne w wykonaniu uczniów klas ósmych pod opieką p. Bożeny Banach, Moniki Kucharek, Agaty Szuby - Dyrcz z oprawą plastyczną p. Moniki Taistry-Łyko i muzycznej p. Katarzyny Szendzielorz.

Zdjęcia z rozpoczęcie roku szkolnego