PRZEDSZKOLE - POWITANIE JESIENI

23 września br. dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Młodsze grupy zgromadziły się na sali gimnastycznej, gdzie wykonywały różne zadania: rozwiązywały zagadki, bawiły się przy dźwiękach muzyki. Główną atrakcją było przejście przez jesienną trasę sensoryczną. Na końcu trasy czekał na naszych dzielnych maluchów mały poczęstunek. Wszystkie dzieci na zakończenie uroczystości otrzymały jesienne opaski.

W grupach starszych również nie zabrakło atrakcji w tym dniu. Przedszkolaki spacerowały w poszukiwaniu oznak jesieni, które udało im się odnaleźć. Tworzyły wspaniałe, jesienne bukiety, oglądały film edukacyjny „Oznaki jesieni”, słuchały opowiadania „Dziesięć kasztanów” oraz wykonały piękne, jesienne prace plastyczne. To był bardzo wesoły i udany dzień.