PRZEDSZKOLE - "EKO EDUKACJA"

„Eko Edukacja - Eko przedszkolaki to super dzieciaki” – tym hasłem grupy starszaków Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice dołączyły do akcji Sprzątania Świata. Niezapominajki, Słoneczka oraz Pszczółki w ramach akcji zobaczyły prezentację multimedialną "Segregacja odpadów ", dowiedziały się, jakie są kolory koszy, jakie śmieci do nich wrzucamy oraz czym jest recykling. Przedszkolaki z ciekawością wysłuchały opowiadania pt." Chora Planetka", która przybliżyła im problem zaśmiecania naszej planety. Nie obyło się również bez wspólnego śpiewania piosenek tematycznych. Na podsumowanie wiadomości dzieci zobaczyły film edukacyjny "Rady na odpady" oraz wykonały prace plastyczną "Ziemia".

Powyższa akcja z pewnością przyczyni się do ukształtowania wśród dzieci wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.