URODZINOWY HAPPENING NASZEJ SZKOŁY

W naszej szkole rozpoczął się rok jubileuszowy, w ramach którego poprzez wiele akcji i inicjatyw chcemy uczcić 70-lecie Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Gminie Ornontowice.

Jednym z pierwszych przedsięwzięć było zorganizowanie urodzinowego happeningu integracyjnego pod hasłem „CZERPMY RADOŚĆ Z BYCIA RAZEM”, który odbył się 15 października. Zdajemy sobie sprawę, iż sytuacja pandemii i zdalne nauczanie niekorzystnie wpłynęło na integrację zespołów klasowych. Stąd zrodził się pomysł, by uczniowie w ramach „urodzin szkoły” pobyli razem i wspólnie świętowali 70-lat jubilatki.

Klasy młodsze spędziły ten dzień z wychowawcami. Odbyły się warsztaty plastyczne podczas których uczniowie przygotowali urodzinowe torty i babeczki. Girlandy, balony oraz piękne prace udekorowały ścienne gazetki, a klasy zamieniły się w prawdziwe, urodzinowe przyjęcia. Uczniowie mieli również okazje wziąć udział w zabawie „Kodowanie na ekranie” polegającej na odszyfrowaniu urodzinowego hasła. Po słodkim poczęstunku uczniowie podzieli się na drużny i zaczęła się wspólna zabawa w gry stolikowe, które dzieci mogły tego dnia przynieść ze swoich domów.

W ramach obchodów klasach 4-8 klasy wybrały swój ulubiony kolor, w który się wszyscy ubrali. Odbył się konkurs na najlepszy tort urodzinowy zakończony oczywiście degustacją. Jury, w skład którego wchodziła dyrekcja szkoły w osobie Pani Moniki Orłowskiej-Przybyły oraz Pani Lilianna Lenczowska (dyrektor Zakładu Usług Pomocniczych dla Jednostek Oświatowych), miało nie lada wyzwanie. Wszystkie klasy prezentowały niezwykle wysoki poziom. Oceniając pod uwagę brano nie tylko wygląd toru, ale także jego walory smakowe oraz wykonanie. Ostatecznie I miejsce zajęła klas 4b, II miejsce klasa 7d a III klasa 8a. Jak na urodziny przystało wszyscy o godzinie 10:00 odśpiewali „100 lat” dla szkoły.

W ramach happeningu uczniowie integrowali się także poprzez wykonanie klasowego totemu lub plakatu, który symbolizuje ich klasę, grali wspólnie w gry planszowe i towarzyskie, rozwiązywali klasowy escape room. Rada rodziców ufundowała nagrody dla zwycięzców konkursu, ale także zadbała o słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów.

Zadowolone i uśmiechnięte twarze dzieci świadczą, iż urodziny naszej szkoły były udane. Jesteśmy przekonani, iż uczniowie i nauczyciele odkryli jak wielki potencjał drzemie we wszystkich gdy działa się zespołowo.

Zdjęcia z urodzinowego happeningu w naszej szkole