PRZEDSZKOLE - DZIEŃ CHLEBA

Przedszkolaki z najstarszych grup wiekowych w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice obchodziły „Światowy Dzień Chleba”. „Niezapominajki", „Słoneczka " i „Pszczółki" dowiedziały się jak powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka”. Dodatkowo w ramach obchodów przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni Pani Ireny Ciućko, w której miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu powstania chleba. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy oraz poznały produkty, z których wykonuje się chleb. Ostatnim etapem była degustacja świeżego i pachnącego pieczywa. Wszystkie dzieci były zachwycone powstałymi wypiekami.

Serdecznie dziękujemy Pani Irenie Ciućko za wprowadzenie w kulisy piekarskiego rzemiosła i możliwość poznania zawodu piekarza.