PRZEDSZKOLE - DZIEŃ LISTONOSZA

Dnia 21 października 2021r. przedszkolaki z grupy „Nutki” oraz „Sówki” obchodziły „Dzień Listonosza”. Dzieci rozpoczęły ten dzień od oglądania filmiku edukacyjnego pt. „Droga listu”, później z zaangażowaniem narysowały list, który włożyły do zaadresowanej do siebie koperty. Następnie wrzuciły swoje listy do skrzynki pocztowej.

Przedszkolaki odwiedziły również Urząd Pocztowy w Ornontowicach. Dzieci miały możliwość zwiedzenia placówki, dowiedziały się również, jak wygląda praca na poczcie oraz poznały specyfikę pracy listonosza. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione słuchając o tym, jaką drogę musi przebyć list zanim trafi do adresata. Teraz każdy oczekuje z niecierpliwością na nadejście listonosza.