ŚLĄSKI OGRÓD BOTANICZNY - WARSZTATY

W czwartek 21 października uczniowie klasy VIII b uczestniczyli w warsztatach „Tajemnice hydrobiologii” organizowanych przez Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.
W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, na czym dokładnie polega praca hydrobiologa. Zapoznali się z najciekawszymi gatunkami bezkręgowców, które możemy spotkać w polskich wodach. Ósmoklasiści otrzymali też odpowiedzi na wiele ciekawych pytań, jak na przykład: czy polskie małże produkują perły, po co chruściki budują domki, czy wszystkie pijawki piją krew? Na warsztatach omówiona została też tematyka ogólnej roli wody w przyrodzie oraz sposobów ochrony organizmów wodnych. Na koniec zajęć uczniowie wzięli udział w grze planszowej podsumowującej ich wiedzę zdobytą na warsztatach.

Po warsztatach odbyło się ognisko połączone z zabawami integrującymi uczniów.

Zdjęcia z warsztatów