SZKOŁA PAMIĘTA - DZIEŃ ZADUSZNY

#SzkołaPamięta

Na początku listopada - szczególnie w Dniu Zadusznym - odwiedzamy swoich bliskich zmarłych na cmentarzach. Zapalamy znicze, modlimy się nad grobami i wspominamy. Uczniowie naszej szkoły również w ten sposób chcieli oddać cześć i pamięć osobom poległym i zasłużonym dla Ornontowic. Klasy: 6a, 4b, 2b i 1a wraz z panią Agnieszką Gorzawską i panem Piotrem Gorzawskim udały się na cmentarz parafialny, aby zapalić znicze na grobach: powstańców śląskich śp. Józefa Swobody, śp. Jana Widucha, byłej Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im.Karola Miarki, śp Adelajdy Jagielskiej, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. św. Michała Archanioła, śp. ks. Jerzego Kiełbasy oraz poległych w czasie II wojny światowej mieszkańców Ornontowic.

Zdjęcia z cmentarza