PRZEDSZKOLE - KISZENIE KAPUSTY

Przedszkolaki z grup: „Jeżyki”, „Gwiazdki” i „Misie” miały okazję poznać kapustę wszystkimi zmysłami - wzrokiem, smakiem, zapachem i dotykiem. Dzieci dowiedziały się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę. Na początku zapoznały się z walorami zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim niewątpliwie jest kiszona kapusta. Czego potrzeba do zakiszenia kapusty? Nasze przedszkolaki już to wiedzą. Poszatkowaną kapustę dzieci wrzuciły do przygotowanego w tym celu naczynia i każdą warstwę posypywały solą. Oczywiście nie zapomniały o jej dokładnym ugnieceniu tak, aż kapusta puściła sok. Dzieci wytrwale pracowały pod czujnym okiem swoich pań. Teraz wszyscy czekamy na naszą kiszoną kapustę, która pełna będzie cennych dla zdrowia witamin.