PRZEDSZKOLE - INNOWACJA PEDAGOGICZNA

W październiku w dwóch grupach pięciolatków - „Gwiazdki” oraz „Jeżyki” – odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Wędrówki przedszkolaka po górskich szlakach”. Głównym założeniem innowacji jest kształtowanie w dzieciach zainteresowania wyprawami w tereny górskie, ale również rozwój ich wiedzy na temat turystyki górskiej.

Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się skąd wzięły się góry, jakie pasma górskie występują w Naszym kraju oraz jak wyglądają poszczególne z nich. Zobaczyły także prezentację zdjęć wykonanych na omawianych szlakach górskich, mając przy tym okazję przenieść się wyobraźnią do tych wspaniałych krajobrazów i poczuć jak prawdziwi wędrownicy. Każdy otrzymał również swoją „Książeczkę małego wędrownika”, do której wkleił pierwszą z 9 odznak, które zdobywane będą po każdych zajęciach. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z wychowawcami wykonały swój własny model pasma górskiego, przy czym oczywiście nie zabrakło świetnej zabawy, dziecięcej wyobraźni oraz doskonałej współpracy, dzięki którym efekt końcowy był dla wszystkich bardzo zadowalający.