PRZEDSZKOLE - INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe i upodobania żywieniowe dzieci. Prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka i jego prawidłowym rozwoju, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchową dziecka. Prawidłowe nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat - dlatego w grupach „Nutki” i „Ośmiorniczki” wprowadzona została innowacja pedagogiczna „Jem zdrowo i kolorowo”.

26 października dzieci z obu grup zostały zapoznane z zasadami zdrowego odżywiania – z zaciekawieniem zobaczyły film edukacyjny. Wspólnie ze swoimi Paniami umieszczały różne produkty spożywcze w odpowiednim miejscu na piramidzie żywienia oraz segregowały ilustracje z żywnością na tablicy interaktywnej. Na zakończenie przygotowały ulotkę informacyjną dla rodziców o zdrowym odżywianiu.