PRZEDSZKOLE - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA

10 listopada przypada „Międzynarodowy Dzień Jeża". Zwierzęta te towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki z grupy „Jeżyki" włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmiku edukacyjnego o jeżach. Następnie rozwiązywaliśmy różne ciekawe zagadki przy tablicy interaktywnej, tuptaliśmy jak jeże przy piosence „Na polanie tupie jeż". Nie obyło się również bez eksperymentu „Dmuchany jeż". Następnie dzieci wykonały piękna pracę plastyczną - „jeżykowe jeże", których wystawę można zobaczyć w naszym przedszkolu. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom. Dzień ten był wyjątkowy dla naszych przedszkolaków - był pełen uśmiechu, radości i przede wszystkim wspólnej, zgodnej zabawy.