103. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

#SzkołaDoHymnu

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości uczniowie klasy VIII b przygotowali w środę 10 listopada apel online, podczas którego przypomnieli ważne wydarzenia z kart naszej historii. Opowiedzieli o trzech rozbiorach Polski, o powstaniu listopadowym i styczniowym, marzeniach Polaków o niepodległej Ojczyźnie oraz o I wojnie światowej. W ramach czwartej edycji akcji MEiN #SzkołaDoHymnu uczniowie w salach lekcyjnych, łącząc się przy pomocy Google Meet zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

11 listopada to szczególna data dla każdego z nas. Nie możemy zapomnieć o bohaterstwie, waleczności i męstwie naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Radosnego Święta Niepodległości!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, przedstawiającej świętujących 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, uczniów naszej szkoły.

oprac. Kornelia Osińska-Kurpas

Zdjęcia gazetek związanych z odzyskaniem niepodległości

Zdjęcia świętujących uczniów