PROJEKCJA FILMU "NIE ZABIERAJCIE MAMY"

Projekt: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!

W dniach 19- 26 października 2021 r. uczniowie klas 7 i 8 obejrzeli film dokumentalny „Nie zabierajcie mamy”. Celem filmu jest przedstawienie nieodpowiedniej do tej pory historii działaczek "Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981 r. – 22 lipca 1983 r.). Film zawiera materiał edukacyjny dotyczący funkcjonowania systemu totalitarnego. Bazując na relacjach ofiar poddajemy analizie metody działania komunistycznego aparatu terroru wobec społeczeństwa. W filmie umieszczono wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym. Jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie.

zdjęcia uczniów podczas projekcji filmu