Bieg 9 Górników

#SzkołaPamięta

16 grudnia 2021r, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice wzięli udział w Biegu 9 Górników, który co roku odbywa się w Katowicach.
Bieg z udziałem uczniów szkół z województwa śląskiego jest jednym z elementów obchodów 40. rocznicy pacyfikacji strajku w kopalni Wujek.

Każda ze szkół wystawia 9 uczniów, którzy wybierają dla siebie patrona – jednego z poległych górników. Miejscem docelowym biegu jest pomnik-krzyż ofiar pacyfikacji przed kopalnią Wujek.

Szkołę z Ornontowic reprezentowali: Justyna Machulik, Amelia Morawska, Ewa Horoba, Maja Cembrzyńska, Aleksandra Kapica, Emilia Kruszecka, Aurelia Dobosz, Marcin Białas oraz Jakub Gronostaj, a ich patronem był w tym roku Zenon Zając.

Zdjęcia uczniów biorących udział w Biegu 9 Górników