POMAGANIE JEST FAJNE

Listopad i grudzień to dla naszej szkoły miesiące, które od wielu lat wpisują się w kalendarium jako miesiące szczególnej troski o innych i wzmożonych działań szkolnego wolontariatu. W listopadzie wszystkie klasy zaangażowały się w akcję „Prezent pod choinkę” i przygotowywały paczkę dla potrzebujących dzieci z Rumunii, Ukrainy i Białorusi. W sumie przygotowano ponad 30 paczek.

W grudniu zaś finalizowaliśmy akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”. Historia organizacji „Szlachetnej Paczki” w szkole sięga okresu działalności Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Gminie Ornontowice, po reformie tradycje kontynuuje Zespół Szkolno-Przedszkolny. W sumie to już 8 raz wybieraliśmy rodzinę, która dzięki naszemu wsparciu mogła zadbać o swoje potrzeby i zrealizować najskrytsze marzenia. Każdego roku przystępujemy do akcji z niepokojem, czy uda się nam sprostać wszystkim wymaganiom, nigdy jednak nie tracimy wiary, że się uda. To, że nie brakuje nam zapału i nadziei zawdzięczamy całej społeczności szkolnej, przedszkolnej oraz sympatykom naszej placówki. To dzięki nim w tym roku przygotowano aż 28 paczek dla wybranej rodziny. Jak co roku wielkie serce i szczodrość wszystkich darczyńców spowodowały, że szkoły udało się skompletować wszystkie, potrzebne rzeczy. Wolontariusze z naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem pakowali dary, które (jak wiadomo nam z relacji wolontariusza opiekującego się rodziną) sprawiły wiele radości.

Dla naszej szkoły dodatkowym powodem do satysfakcji jest również to, iż tradycja szkolnej „Szlachetnej Paczki” przynosi owoc w postaci zaangażowania naszych absolwentów w pracę wolontaryjną na rzecz Fundacji Wiosna, która jest ogólnopolskim organizatorem akcji „Szlachetna Paczka”. Niezmiernie miło jest spotkać i współpracować z byłymi uczniami. Wierzymy, że za rok znów będziemy mogli pochwalić się tym, iż się udało skompletować paczkę! Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za zaangażowanie, bo przecież POMAGANIE JEST FAJNE !

Zdjęcia z przygotowywania paczek dla potrzebującej rodziny